Eesti Teadusagentuuri värske kogumik tutvustab teadlaste saavutusi seitsmes teadusvaldkonnas: vähidiagnostikast 3D-prinditud elektrimasinateni

Äsja valminud ülevaates “Teadusrikas Eesti. Grandiprojektide tulemuste kogumik 2021“ tutvustatakse möödunud aastal lõppenud teadusuuringuid, mida rahastas Eesti Teadusagentuur.

41 projekti seas on nii mahukaid alusuuringuid kui ka lühemaajalisi rakenduslikke projekte seitsmest erinevast teadusvaldkonnast: arsti- ja terviseteadused, bio- ja keskkonnateadused, humanitaarteadused, sotsiaalteadused, tehnika ja tehnoloogia, täppisteadused ning põllumajandusteadused ja veterinaaria.

Kogumiku eesmärgiks on tuua lugejani võimalikult lihtsad, kompaktsed ja selged kirjeldused projektide eesmärkidest, tähtsamatest tulemustest ning saadud tulemuste olulisusest. Mõnest teemast rohkem huvitatu leiab lisalugemist kokkuvõtetele lisatud QR-koodide kaudu, mis toovad lugejani populaarteaduslikku materjali, sealhulgas artikleid, raadiosaateid, videoid ja muud huvitavat uurimisprojektide tulemustest. 

Eesti Teadusagentuuri riiklike uurimistoetuste valdkonna juhi Helen Posti sõnul toob kogumik “Teadusrikas Eesti”  läbi uurimisprojektide lühikirjelduste lugejani Eesti teaduse ning teadlaste mitmekülgse ja põneva maailma. “Kuigi kogumik kajastab väikest osa Eesti teadusest, on see väga hea punkt, kust Eesti teaduse tutvumisega algust teha. Teemade ring on lai ning kaasahaaravat lugemist leidub igale maitsele, olgu selleks siis vähiravim, kliimamuutused, tööõnnetused või muu oluline teema,“ kirjeldas Post ning lisas: “Muuhulgas võimaldab kogumik tutvuda Eesti teadlastega, kes on põnevate projektide taga,” sõnas Post.

„Teadusrikas Eesti“ ilmus sel aastal juba neljandat korda ning annab ülevaate teadustöödest, mis valmisid ETAGi uurimistoetuste toel.

Kogumikku saab lugeda PDF-formaadis ETAGi kodulehel.

 

Täpsem info:

Helen Post
Riiklike uurimistoetuste valdkonna juht
Eesti Teadusagentuur
helen.post@etag.ee