PARROT programm pakub reisigrante Prantsusmaa-Eesti teaduskoostööks – infopäevad 17.02 ja 18.02

Eesti Teadusagentuur koostöös Prantsuse Suursaatkonna kultuuri- ja koostööosakonnaga kutsuvad Prantsuse-Eesti koostööprogrammi PARROT 2022. aasta taotlusvooru tutvustavatele virtuaalsetele infopäevadele:

  • Neljapäeval, 17. veebruaril kell 11–12 (Eesti aeg) toimub ühine ingliskeelne infopäev. Registreeru SIIN
  • Reedel, 18. veebruaril kell 11–12 (Eesti aeg) toimub eestikeelne infopäev. Registreeru SIIN

Infopäevad toimuvad Teamsis. Infopäevi salvestatakse ja salvestuse link saadetakse registreerunutele pärast ürituste toimumist. Palume registreeruda hiljemalt 1 päev enne infopäeva toimumist (mõlema infopäeva sisu on sarnane). Küsimusi on võimalik esitada kohapeal ja ka registreerumisvormis.

PARROT koostööprogrammi Eesti ja Prantsuse koordinaatorid tutvustavad programmi eesmärke, taotlemise tingimusi, projektide valiku põhimõtteid, millised on abikõlblikud kulud jm.

2022. aasta taotlusvoor reisigrantide taotlemiseks 2023-2024 aastateks avaneb märtsis 2022. Prantsuse-Eesti ühisprogramm PARROT pakub reisigrante teadus- ja tehnoloogiaalaseks koostööks Prantsusmaa ja Eesti uurimisgruppide vahel. Eesmärk on arendada kõrgetasemelist teadus- ja tehnoloogiaalast koostööd, toetada eelkõige uusi koostööprojekte ja samuti noorteadlaste ning doktorantide osalemist. Eelmises, 2020. a taotlusvoorus valiti rahastamiseks kümme projekti kahekümnest esitatud projektitaotlusest ning keskmiseks eraldatud summaks projektile oli 5000 eurot aastas.

PARROT Prantsuse-Eesti koostööprogrammi esindavad ja koordineerivad vastavalt Prantsuse Välis- ja Euroopa Asjade Ministeerium ja Haridus-, Kõrgharidus- ja Teadusministeerium ning Eestis Haridus- ja Teadusministeerium. Eestis korraldavad tööd Eesti Teadusagentuur ja Prantsuse Suursaatkonna kultuuri- ja koostööosakond.

Rohkem infot PARROT programmi kohta leiab ETAgi kodulehel.

 

Täiendav info Eesti Teadusagentuuris
Maarja Soonberg
PARROT programmi juht
Tel: +372 731 7387
E-mail: maarja.soonberg@etag.ee

Kontakt Prantsuse Suursaatkonnas
Mélie Cornet
Kultuuri- ja koostööosakond
Ülikoolidevahelise ja teaduskoostöö atašee
Tel: +372 6 16 16 42
E-mail: melie.cornet@ife.ee