Kordusteade: Prantsuse-Eesti koostööprogrammi PARROT reisigrantide taotlusvoor aastateks 2021-2022

Käimas on Prantsuse-Eesti koostööprogrammi PARROT reisigrantide taotlusvoor aastateks 2021-2022. 

Taotluste esitamise tähtaeg on 2. juuni 2020.

PARROT on Prantsuse-Eesti teadus- ja tehnoloogiaalane koostööprogramm, mida esindavad ja koordineerivad vastavalt Prantsuse Välis- ja Euroopa Asjade Ministeerium ja Haridus-, Kõrgharidus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridus- ja Teadusministeerium. Eestis korraldavad tööd Eesti Teadusagentuur ja Prantsuse Suursaatkonna kultuuri- ja koostööosakond.

Programmi eesmärgiks on arendada kahe riigi teadus- ja tehnoloogiaalast koostööd kõikides fundamentaal- ning rakendusteaduse valdkondades, sealhulgas humanitaar- ja sotsiaalteadusi. Alates esimesest konkursist on doktorantide ning noorteadlaste kaasamine projektides programmi jaoks prioriteetne.

Avalik konkurss ühistele teadusprojektidele kestusega 2 aastat kuulutatakse välja iga kahe aasta tagant. Koostööpartneritel tuleb esitada identne ingliskeelne ühistaotlus mõlema riigi vastutavale ametkonnale. Projekte hindavad nii Eesti kui Prantsuse ekspertkomisjonid. Ühisprojektide lõpliku rahastamise otsustab Eesti-Prantsuse ühiskomisjon.

PARROT’ programmi esimene ühiskonkurss korraldati 2002. aastal ning siiani on üheksale ühiskonkursile esitatud 120 taotlust, millest rahastatud on 66 ühisprojekti.

NB! Projekti kirjeldus võib taotlusvormis olla maksimaalselt 10 000 tähemärki.

PARROT konkursi taotlusvorm 2020
PARROT konkursi tingimused 2020
PARROT conditions 2020
PARROT Guideline of Good Practices

Täiendav info Eesti Teadusagentuuris:

Maarja Soonberg
maarja.soonberg@etag.ee
Tel: 731 7387