Eesti Teadusagentuuri veebilehe www.etag.ee külastamisel

Veebilehe külastamisel kogutakse ja säilitatakse külastaja kohta järgmisi andmeid:

  • kasutatava arvuti või arvutivõrgu internetiaadress (IP-aadress),
  • arvuti veebilehitseja ja operatsioonisüsteemi tarkvaraversioon,
  • külastamise aeg (kellaaeg, kuupäev, aasta).

IP-aadresse ei seota isikut tuvastava teabega. Andmeid kogutakse selle kohta, millist veebilehe osa külastatakse ja kui kaua seal viibitakse. Kogutud andmeid kasutatakse külastusstatistika tegemiseks, et selle põhjal veebilehte arendada ja külastajale mugavamaks muuta. 

Eesti Teadusagentuuri veebileht kasutab püsivaid ja seansiküpsiseid selleks, et pakkuda paremat kasutajakogemust, täiendavat sisu, näiteks videod, blogid ja kiirteavitused. Küpsised võivad olla loodud ka erinevate väliste teenusepakkujate poolt, kelle abil täiustame oma veebilehte (näiteks Facebook või Google). Kasutajad loetakse küpsistega nõustunuks, kui veebilehitseja seadistustes on lubatud küpsised. Kui nendega ei nõustuta, siis võivad mõned veebilehe funktsioonid olla piiratud.

Kasutaja saab küpsiseid ja enda kohta internetis kogutavaid andmeid kustutada, järgides vastava teenusepakkuja juhiseid, kuid sellisel juhul ei saa Eesti Teadusagentuur tagada teenuse korrektset toimimist. Juhised brauserist küpsiste kustutamiseks ja seadistamiseks: