Rahvusvaheline konverents “Sooline võrdõiguslikkus teaduses ja kõrghariduses” 2022

Eesti Teadusagentuur korraldas 30. märtsil 2022 rahvusvahelise konverentsi “Sooline võrdõiguslikkus teaduses ja kõrghariduses”, kus Eesti Teadusagentuur ja Euroopa partnerid GEARING-Roles projektist arutasid soolise võrdõiguslikkuse üle teaduses ja kõrghariduses. Käsitleti teemasid nagu sooline dimensioon teadustöös, soolise võrdõiguslikkuse kavade rakendamine teadusasutustes ja soolise võrdõiguslikkuse hetkeolukord Eesti teaduses ja kõrghariduses.

Konverentsi päevajuht oli Barbi Pilvre, kes modereeris ka Eesti paneeldiskussiooni ning GEARING-Roles paneeldiskussiooni modereeris Xavier Eekhout. Üritus on järelvaadatav SIIN ning inglisekeelne kirjalik kokkuvõte SIIN. Konverentsi pildistas Liis Markvardt ja illustreeris Piret Räni. Vaata kõiki pilte ja digitaalseid illustratsioone SIIT. Eesti Teadusagentuur tänab kõiki esinejaid ja osalejaid konverentsist osavõtmise eest. Konverents toimus “Horisont 2020” projekti GEARING-Roles raames.

Ettekanded:

Gender dimension in research, Mathias W. Nielsen (Taani Ülikool)

Intersectionality in research, Raili Marling (Tartu Ülikool)

Gender equality in science in Estonia, Helen Urmann (Tartu Ülikool)

Paneeldiskussiooni “Implementing gender equality plans in research organisations: main achievements and resistances faced” ettekanded: 

Karin Jaanson (Eesti Teadusagentuur) SIIN

Anne Laure Humbert (Oxford Brookes Ülikool, Inglismaa) SIIN

Zeynep Gülrü Göker (Sababci Ülikool, Türgi) SIIN

Laia Tarragona (Deusto Ülikool, Hispaania) SIIN

Roman Kuhar (Ljubljana Ülikool, Sloveenia) SIIN

Maria Lucinda Fonseca (Lissaoni Ülikool, Portugal) SIIN

 

Projekti viimane hübriidkonverents toimus 18. oktoobril 2022, mille kohta infot leiab SIIT.