Rakett69 teaduslaager

Tahad osa saada tõelisest raketi-kogemusest? Saada inspiratsiooni tehnoloogiaettevõtetelt, ingelinvestorilt ning ettevõtjatelt? Leida uusi teadushuvilisi sõpru? Nüüd on selleks ainukordne võimalus!

Eesti Teadusagentuur andis 2022. aasta augustil silmapaistvatele noortele ja teadushuvilistele ainulaadse võimaluse osaleda Rakett69 kahepäevases teaduslaagris Rakett69 teadusstuudiotes.

Esmakordselt toimunud laagris pakuti populaarsest telesaatest tuttavat teaduselamust – kahe päeva jooksul said noored avastada, uurida ja katsetada ning seda koos teiste ägedate noortega üle kogu Eesti. Puudu ei olnud ka meelelahutusprogrammist, ühistegevustest.

Teaduslaagris osalemine oli kõikidele TASUTA!


PROGRAMM

Kolmapäev, 24.08.2022

10.00 Tervitus
10.15  Rakett69 Teadusstuudiote sessioon „Inseneeria“ ja „Jõud“.
Osalejad jagatakse kahte gruppi ning võimalus on end panna proovile võistluslikus ja põnevas Rakett69-stiilis õpitoas, mis aitavad arendada teadmisi füüsikast ja meeskonnatööst. Läbi mängulise ja võistlusliku sisu muudavad reaalained arusaadavamaks ning sessioon on heaks sissejuhatuseks pärastlõunastele lennundusettevõtete külastustele.
12.00 Lõuna
13.15  Magnetic MRO ja Lennusalga külastus
Magnetic MRO on kiiresti kasvav ja arenev kommertslennukite ettevõte ning Lennusalk lennuüksus, mis viib läbi erinevaid otsingu- ja päästetöid, lisaks ka seire- ja meditsiinilende. Osalejatel on võimalus näha, kuidas toimub lennumasinate hooldus, milline on lennunduses kasutatav tehnoloogia ning mida tähendab töötamine lennundusvaldkonnas.
16.30  “Fireside chat” investorite ja ettevõtjatega – kuidas pöörata häid mõtteid äriideedeks ja mis sellega edasi teha, et edu saavutada.
17.30   Õhtusöök
18.30   Õhtused ühistegevused

Neljapäev, 25.08.2022

8.30  Hommikusöök
9.30  Rube Goldbergi masina ehitus 
12.00 Lõuna
13.15  Tehnoloogia ettevõtete külastused Ülemiste linnakus.
Osalejaid võtavad vastu tehnoloogiaettevõtete juhid ning personalijuhid. Külastuste käigus saadakse osa vestlusringidest tööoskuste ja värbamise teemadel. Jagatakse ka praktilisi nõuanded, millele noored peaksid tähelepanu pöörama enda õppeprotsessis, huvide arendamisel, praktikatel, CV koostamisel, tööle/praktikale kandideerimisel.
15.00 Kokkuvõtted + snäkid

OSALEMINE RAKETT69 TEADUSLAAGRIS OLI TASUTA!

Lisainfo:

Eva Pruusapuu
eva.pruusapuu@etag.ee
tel 7317 356

 

Teaduslaagri toimumist rahastati Euroopa regionaalarengufondi TeaMe+ tegevustest.