- This event has passed.
Kuidas oma teadustööd esitleda – sotsiaalmeedia ja populariseerimise seminar
November 10, 09:45 - 15:00
NB! Viimaste päevade nakatumisnäitajate valguses, pidime vastu võtma otsuse, et riskide vähendamiseks viime seminari läbi virtuaalselt Zoom´i vahendusel, mitte füüsiliselt TLÜ ruumides. Registreerunutele on saadetud seminariga ühinemise link e-maili teel.
Avalikkusele suunatud või avalikkusega dialoogis olev teadus, teaduse populariseerimine ja teadustulemuste auditooriumile sobiv esitlemine on aina suuremat tähelepanu pälvivad teemad. Ühelt poolt on see mõistetav; teadust tehakse ju avalikkuse hüvanguks, sageli ka avaliku raha eest. Teiselt poolt ei soovi ega suuda iga teadlane tähelepanu keskpunktis olla, kõik uurimisprojektid ei ole võrdväärselt esitletavad ja populariseeritavad ning mõnikord võib avalikkuse tähelepanu teadlasele või uuritavatele lausa riskantne olla.
Seminar koosneb Katrin Tiidenbergi ettekandest, eeltöö ülesandest ning interaktiivsest arutelust, mille koosmõjus on osalejail võimalik eksperimenteerida erinevate eneseesitluse ja teadustulemuste populariseerimise vormiga, saada sellele tagasisidet ning koguda inspiratsiooni (sotsiaal)meedia kaasamiseks oma töösse.
Osalemise eelduseks on eeltöö ülesande täitmine (sotsiaalmeediapõhine eneseesitlus, pressiteade, videoteesid, 1 minuti loeng, soundbite).
Ajakava:
10:00 – 11:30 | Katrin Tiidenbergi ettekanne |
11:30 – 12:30 | Lõuna |
12:30 – 14:30 | Töötuba |
Töökeel: eesti
Katrin Tiidenberg, PhD on Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi osaluskultuuri kaasprofessor. Tema sulest on ilmunud kolm hiljutist monograafiat: Ihu ja hingega internetis: kuidas mõista sotsiaalmeediat (2017), Selfies, why we love (and hate) them (2018) ja Sex and Social Media (2020, koos Emily van der Nageliga). Tiidenberg on Maailma Internetiuurijate Assotsiatsiooni ja Eesti Noorte Teaduste Akadeemia juhatuse liige. Lisainfo: kkatot.tumblr.com
Seminar on osalejatele tasuta ja seda rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt, läbi Mobilitas Pluss programmi ja Research in Estonia tegevuste.
Registreeru: