Eesti suurim õpilaste teaduspidu tuleb taas! Üle kahe aasta toimub õpilaste teadusfestival piiranguteta: 12. ja 13. aprillil Eesti Rahva Muuseumis. Sel aastal on programm suunatud eelkõige 7.-12. klasside õpilastele.
Festivali keskseks sündmuseks on õpilaste teadustööde riikliku konkursi II voor, kus Eesti parimad õpilasuurijad tutvustavad posterettekannetega oma uurimistöid. Posterettekandeid saavad uudistada kõik külastajad, ühtlasi on see hea võimalus uurimisteema leidmiseks õpilastele, kel loov- või uurimistöö tegemine alles ees. Parimatele konkursitöödele antakse 13. aprillil üle riiklikud preemiad ja koostööpartnerite eriauhinnad.
Kahe päeva jooksul toimuvad ka põnevad töötoad, teadusetendused ja ettekanded. Töötubadesse on vaja eelnevalt eelregistreerida kodulehel: miks.ee/tootuba. Töötube viivad läbi näiteks Tartu Ülikooli observatoorium, Tervisemuuseum, Tallinna Tehnikaülikool ja Töötukassa. Esinejad tutvustavad, kui laiad töövõimalused ootavad noori inseneeria valdkonnas: kogemusi jagavad kosmoseinsener, päikeseauto loojad ja mitmed teised. Teaduslikku kultuurielamust pakuvad teadusteatrid. Lisaks ootab külastajaid messiala koos teaduse populariseerijatega üle Eesti.
Õpilaste teadusfestivalil osalemine on tasuta, ootame osalema ka õpetajaid! Klassidel ja teistel suurematel gruppidel palume külastuse kindlasti eelnevalt registreerida!
Festivali lainele häälestumiseks käivitasime Instagramis 13-19 aastastele noortele suunatud teadusmängu “Julge olla uudishimulik!”. Osalemiseks tuleb leida põnev teadusfakt, teha sellest selgitav pildi- või videopostitus Instagrami ja märkida ära @miks.ee. Võistlustöid saab esitada 31. märtsini, kümmet parimat ootavad väärt auhinnad, mis antakse üle festivali auhinnatseremoonial 13. aprillil. Võistluse kohta saab lähemalt lugeda veebilehelt www.miks.ee/jou.
Õpilaste teadusfestival on külastajatele avatud teisipäeval, 12. aprillil kell 9.15-18 ja kolmapäeval, 13. aprillil kell 9.15-15. Õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimate autasustamine algab kolmapäeval kell 13 ning ülekannet auhinnagalast saab jälgida ka portaalis miks.ee.
Lisainfo:
Mare Vahtre
mare.vahtre@etag.ee
Õpilaste teadusfestival
Signe Toomla
signe.toomla@etag.ee
Õpilaste teadustööde riiklik konkurss