Õpilased

Konkursid

Õpilastele korraldab teadusagentuur õpilaste teadustööde riiklikku konkurssi ja õpilasleiutajate riiklikku konkurssi.

Teadustööde konkursile on oodatud osalema kõik õpilased, kes koolis või kooliväliselt on  valmis saanud uurimistöö ja tunnevad, et sooviksid selle tulemusi ka teistele näidata. Õpilasleiutajad on kõik need 1.-12. klassi õpilased, kes kodus või koolis midagi vahvat leiutanud ning meie konkursile saatnud. 8.-11. klassi lastel, kes soovivad uurida mõnda kindlat teemat ja vajavad selleks täiendavat abi, saavad tutvuda tugimaterjalidega uurimistöö koostamiseks.

Õpilaste teadusfestival

Kevaditi kutsub Teadusagentuur kõiki õpilasi osa saama õpilasteaduse tähtsündmusest – õpilaste teadusfestivalist. Festivalile on oodatud igas vanuses õpilased, õpetajad, lapsevanemad, teadlased ja ettevõtjad – kõik, kes on seotud õpilaste motiveerimise ning suunamisega. Festivalil saab tutvuda noorte uurijatega ning nende uurimistöödega – kohal on paremik õpilaste teadustööde riikliku konkursi osalejatest. Ürituse meelelahutuslikku poolt täidavad väikesed ja suured teaduse populariseerijad.

Miks.ee

Kui sa oled gümnaasiumi lõpetamas ja sa tahad teada rohkem töövõimalustest loodusteaduste või tehnoloogia valdkonnas, külasta miks.ee portaali. Sinna on koondatud põnevaid intervjuusid ja videosid noortega, kelle tegemised on seotud loodusteaduste või tehnoloogiaga.

Põnevat lisa loodus- ja täppisteaduste õppimisele on võimalik leida Rakett 69 lehelt, gümnaasiumis õppimist toetavad mitmed lahedad kursused matemaatikast, bioloogiast, füüsikast ja keemiast. Viited materjalidele on leitavad siit.