Avanes NordForski taotlusvoor jätkusuutliku metsanduse teemal

NordForsk koostöös Eesti Teadusagentuuriga avas taotlusvooru „Sustainable Futures of Forests“.

Taotlusvooru eesmärk on soodustada terviklikku lähenemist säästvale metsandusele läbi piiriülese koostöö, integreerides sellesse teadusuuringuid, uuenduslikke tehnoloogiad ja säästva majandamise tavasid, lähtudes piirkonnale omastest ökoloogilistest ja majanduslikest tingimustest. Koos töötades saavad Põhja- ja Baltimaad olla eeskujuks uuenduslike metsanduskäsitluste väljatöötamisel, mis suurendavad metsaressursside pikaajalist jätkusuutlikkust, aitavad kaasa metsade elurikkuse säilitamisele ning jätkusuutlikule puidutootmisele

Konkursi eesmärk on edendada noorteadlaste karjääri, täiendades nende erialaseid teadmisi ning pakkudes väärt kogemusi rahvusvahelises uurimisprojektis osalemisest.

Taotluste esitamise tähtaeg on 27. mail 2025 kell 14.00 (13.00 CEST).

Taotlused esitatakse läbi NordForski taotlussüsteemi.

Konsortsium peab koosnema TA asutustest vähemalt neljast erinevast riigist, millest kaks peavad olema Põhjamaad (Soome, Norra, Rootsi, Taani, Island, Ahvenamaa, Fääri saared, Gröönimaa).

Juhtpartner (project owner) peab asuma ühes taotlusvooru kaasrahastavas riigis (Soome, Norra, Rootsi, Eesti, Läti või Leedu). Kui juhtpartner on Balti riikidest, peab projekt määrama kaasvastuvõtva asutuse Norras või Soomes, kellega NordForsk sõlmib lepingu Põhjamaade rahastuse osas. Kaasvastuvõtvast asutusest tuleb määrata kontaktisik, kes on NordForski halduskontakt.

NB! Juhtpartneri PI (project leader) peab olema doktorikraadiga (PhD) noorteadlane, kellel on doktorikraadi omandamisest alates erialast kogemust vähemalt 2 aastat, kuid mitte rohkem kui 7 aastat.

Edukas projektis osalevaid Eesti teadlasi rahastab Eesti Teadusagentuur. Maksimaalne toetus Eesti partneritele, kes osalevad projektis tavapartneri rollis, on 150 000 eurot projekti kohta – ka juhul, kui ühes projektis on mitu Eesti partnerit.

Kui Eesti partner osaleb projektis juhttaotlejana (koordinaatorina), saab Eesti osaprojektile küsida toetust kuni 300 000 eurot. Juhul kui Eesti koordineeritavas taotluses osaleb mitu Eesti partnerit, peab 300 000 eurosse mahtuma kõigi selles projektis osalevate Eesti partnerite eelarve.

Nõuded Eesti taotlejatele: https://etag.ee/wp-content/uploads/2022/09/Vastavusnouded-Eesti-taotlejatele-partnerluste-rahvusvahelistel-uhiskonkurssidel-osalemiseks.pdf

NordForsk korraldab 3. märtsil 2025 kell 12.00-13.00 (11.00-12.00 CET) taotlusvooru tutvustava infotunni. Infotundi saab registreeruda siin https://www.nordforsk.org/events/2025/webinar-sustainable-futures-forests

ETAG korraldab 21. märtsil 2025 kell 14.00-15.30 infotunni NordForski kevadiste taotlusvoorude tutvustamiseks. Täpsem teave sündmuse lähenedes.

Rohkem infot taotlusvooru kohta leiab NordForski kodulehelt: https://www.nordforsk.org/calls/call-proposals-sustainable-futures-forests

Kontaktid NordForskis: Thorbjørn Gilberg, thorbjorn.gilberg@nordforsk.org ja Kyösti Lempa kyosti.lempa@nordforsk.org

Kontakt ETAGis: Margit Suuroja, margit.suuroja@etag.ee