Eesti Teadusagentuur avab lastekaitsepäeval, 1. juunil Tartu Kaubamajas teadusmaailma

Kutsume suuri ja väikesi huvilisi 1. juunil kell 10.00-15.00 Tartu kaubamajja TEADUSMAAILMA külastama!  Teadusagentuur on vallutanud kaubamaja 1. korruse, kus  miks.ee teadustöötubades saab terve päeva uurida, katsetada ja avastada.

Elus teadus, Hullu teadlase kabinet, Pilved meie ümber ja Pneumobiil – on vaid mõned näited töötubadest, kuhu lapsi ja noori  osalema oodatakse.

noored teadlased

Avatud töötoad:

ELUS TEADUS – tahad teadusele käed külge panna? 1. juuni üritusel toovad elusteaduslased teieni taimedega seotud töötoad.

HULLU TEADLASE KABINET – hull teadlane teeb kohapeal katseid ja tutvustab TÜ muuseumi haridustegevusi.

TARTU TÄHETORN – Tartu tähetorn kutsub rikastama igapäevast koolitööd põnevate tegevustega ehedas keskkonnas mitmesuguste originaalesemete ja mudelite abil.

MAAÜLIKOOLI PEREÜLIKOOL – EMÜ Pereülikool on koosõppimisvõimalus ülikooli juures kogu perele. Lastes äratame huvi õppimise ja teaduse vastu läbi ise tegemise ja isikliku kogemuse.

TARTU ÜLIKOOLI TEHNOLOOGIAINSTITUUT – Friendrich Kaasik uurib tehislihaseid ehk robootilisi seadmeid, mis võimaldavad hääletult tõsta suuri raskusi. Kuidas on see võimalik?

PILVED MEIE ÜMBER – ilmateadlase Jüri Kameniku juhitud  töötuba võimaldab hästi lihtsalt ja kiiresti selgeks saada, mis liiki pilvi on olemas, millised neist parajasti taevas ja mida need tähendavad. Abiks on Eesti esimene „Horisondi pilveaabits“, mis on pilvede tundmaõppimiseks mõeldud mobiilirakendus, ja hiljuti ilmunud pilveraamat “Eesti pilveatlas”. Võimalus on eri liiki pilvi nii joonistada kui voltida!

PNEUMOBIIL Eesti Maaülikoolist – Pneumosõiduki tööpõhimõte on lihtne – see kasutab jõuallikana hübriidajamit, mille üheks osaks on pneumomootor ning teiseks inimese lihasjõu energia pedaalide ajamisel. Sõiduk on keskkonnasõbralik ja ohutu.

Ürituse juht on äsja “Noored Kooli” programmi lõpetanud tulevane õpetaja Tauno Tilk.  Lisaks pakuvad teadusmaailmas põnevaid teadustöötubasid ka  Teaduskeskus AHHAA ja Tartu ülikooli teaduskool.

 

Vaata ka: miks.ee Facebooki lehelt https://www.facebook.com/tahan.teada.miks

 

 Lisainfo: Kaili Kaseorg-Cremona, tel 58050869 ja Margit Lehis, tel 5203270