Muutuvad tingimused Eesti Teadusagentuuri Eestisse tuleva järeldoktori toetusmeetmes

Viimase kahe aasta jooksul on Eesti Teadusagentuur (ETAG) rakendanud sissetuleva järeldoktori toetuse määramisel Marie Skłodowska-Curie individuaalgrantide (MSCA) kvaliteedimärgise põhimõtet. See tähendab, et taotlejad, kes on esitanud MSCA järeldoktoritaotluse Eestisse tulekuks, kuid jäänud rahastuseta, võivad taotleda oma projekti elluviimiseks ETAGi toetust. ETAG enam uut teaduslikku hindamist taotlustele ei korralda, vaid võtab aluseks MSCA hindamisraporti.

Kui seni oli tingimus, et MSCA taotlus peab olema koostatud koos Eesti teadusasutusega, siis edaspidi võimaldatakse ETAGi toetust taotleda ka neil, kelle algne MSCA projekt oli esitatud koostöös mõne muu Euroopa teadusasutusega. Sellega soovib ETAG pakkuda laiemale ringile noortele teadlastele võimalust oma kõrgetasemeline uurimisprojekt Eestisse tuua ja siin ellu viia. Tingimus on, et taotlus on hindamisel saanud kvaliteedimärgise (Seal of Excellence) ehk vähemalt 85 punkti.

Kuigi teaduslikku hindamist ETAG endiselt ei korralda, on toetuse taotlemiseks vajalik leida Eestist uus juhendaja, vajadusel kohandada tegevuskava ning kirjeldada, kuidas projekti on võimalik ellu viia valitud Eesti teadusasutuse taristu toel. Projekti teaduslik sisu peab jääma vastavaks algselt MSCA taotluses kirjeldatule. Samuti on nõutav, et projekt oleks seotud vähemalt ühega TAIE nutika spetsialiseerumise fookusvaldkonnaga.

Taotlemine toimub tavapäraselt Eesti Teadusinfosüsteemi (ETIS) kaudu. Soovime uutele järeldoktoritele võimaluse pakkuda juba sel aastal – taotlusvoor avaneb mais ja jääb avatuks augusti lõpuni. Täpsemad tingimused avaldab ETAG aprilli jooksul oma kodulehel.

 

Lisainfo:

Allan Padar
Teadlasmobiilsuse valdkonna juht
allan.padar@etag.ee
5686 6722