Eesti Teadusagentuur toob sTARTUp Day’l kokku teaduse ja ettevõtluse

Eesti Teadusagentuur osaleb ka sel aastal 29.-31. jaanuaril Tartus toimuval sTARTUp Day demoalal oma boksiga, kus saab tutvuda erinevate meetmetega, millega viia ettevõtted kokku teadlaste ja teadusrahastusega.

Lisaks messiboksile on Eesti Teadusagentuur festivalil väljas ka mitmete ürituste raames:

  • K, 29. 01 kell 11–16 “Research Into Reality”
    Kas oled mõelnud, kuidas lõpu- ja teadustöödest saavad reaalsed lahendused, mis mõjutavad nii ettevõtteid, avalikku sektorit kui ka meie igapäevaelu? Üritus “Research into Reality” toob need põnevad uurimused rambivalgusesse ja kutsub kõiki huvilisi 29. jaanuaril Tartusse, restorani Humal.
    Lisainfo ja registreerimine: https://majandus.ut.ee/et/sisu/research-reality
  • K, 29.01 kell 14.45–18.00 aset ETAGi ametlik sTARTUp Day kõrvalüritus. Aparaaditehase Gutenbergi klubis toimub tervisetehnoloogia valdkonnas tegutsevate ettevõtjate ja teadlaste vaheline koostööpäev. Ürituse eesmärk on tuua teadlased ja ettevõtjad kokku, et neil avaneks võimalus pidada silmast silma lühivestlusi. Kohtumine võimaldab teineteisele tutvustada enda uurimisteemat või  -probleemi ning sobivusel näidata üles huvi edasiseks koostööks. Üritus toimub matchmaking formaadis.
    Lisainfo ja registreerimine: https://etag.ee/uritus/teadlased-ja-ettevotted-arenduskoostoo-tervisetehnoloogias/
  • N, 30.01 kell 13 Tartu Ülikooli spordihoones sTARTUp Day seminar (ruumis nr 3) „Strategizing Start-Up and SME Growth with Science Funding Instruments“, kus võetakse ettevõtluse ning teaduse koostöövõimalused süvitsi luubi alla. Fookus on sektorite vahelise mobiilsuse meetmel ja Euroopa Horisondi III sambal – kuidas saavad ettevõtjad kaasata teadlasi ning teadusrahastust oma ettevõtte kasvatamiseks?
    Seminaril esinevad:

    • Darja Matt, ELi raamprogrammi konsultant, ETAG – tutvustab Euroopa Horisondi III samba võimalusi ettevõtjate jaoks
    • Viktor Muuli, temaatiliste TA programmide vanemkonsultant, ETAG – tutvustab sektoritevahelise mobiilsuse võimalusi ettevõtjate jaoks
    • Karl Pärtel, MyCeen ja RAIKU kaasasutaja – mõlemast instrumendist toetust saanuna avab ta ettevõtja kogemusi.

Lisainfo: https://etag.ee/uritus/etag-startup-dayl-3/ 

  • N, 30.01 kell 14 “Why Should Companies Join Forces with Academia?” 
    Koostöös EISiga toimub DeepTech laval 20 minutiline arutelu, kus osalevad: Siim Täkker (R8 Technologies CEO); Mart Maasik (Nordic Science Investments, partner, endine TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse juht); moderaator Tea Danilov

Loe sTARTUp Day blogist ka artiklit “How to Start Collaboration with Scientists?”, mis põhineb muu hulgas TemTA programmi avamise puhul valminud saate “Teadus kasumiks” sisul.

 

Lisainfo:

Liisa Edur
kommunikatsioonispetsialist
teaduskommunikatsiooni osakond
Eesti Teadusagentuur
liisa.edur@etag.ee