26. ja 27. aprillil toimub Narvas, Tartu Ülikooli Narva Kolledžis Õpilaste Teadusliku Ühingu (ÕTÜ) 9. aastakonverents, mis toob kokku teadushuvilised lapsed kogu Eestist. Konverentsil osaleb ligi 120 õpilast.
Reedel avalikustatakse õpilaste teadustööde riikliku konkursi tulemused ja premeeritakse parimaid. Õpilaste teadustööde riiklikule konkursile laekus sel aastal kokku 103 tööd. Konverentsil saavad sõna nii konkursi parimad kui tegevteadlased. Õhtul toimub külaskäik Narva Muuseumi, kus lisaks ekspositsiooniga tutvumisele toimub pidulik õhtusöök.
Laupäeval tutvustavad noored oma uurimistöid valdkondlikel teemasessioonidel, jagades oma tulemusi ja teadustöö tegemise kogemust.
Laupäeva pärastlõunal on õpilastel võimalus osaleda retkedel Ida-Virumaa teadusasutustesse ja ettevõtetesse, kus tehakse tutvust piirkonna teadustegevuse eripäradega. Nii saab retkel tutvuda muldmetallide ühe kõige kaasaegsema analüütikalaboriga kogu Euroopas, näha kuidas põlevkivist saab põlevkiviõli ja uurida, kuidas põlevkivitootmine mõjutab keskkonda. Retkede sihtkohtadeks on Silmet, Viru Keemia Grupp, Eesti Energia õlitööstus, TTÜ Virumaa Kolledži Põlevkivi Kompententsikeskus ning TÜ Narva Kolledž. „Tahame õpilastele näidata, et teadustöö ei piirdu akadeemilise teadusega, vaid on oluline tootmise arendamiseks. Ida-Virumaa ettevõtted on olnud väga koostöövalmis ning selle piirkonna teadustegevus on täiesti omanäoline,“ ütles Eesti Teadusagentuuri teaduse populariseerimise osakonna juhataja Terje Tuisk.
Õpilaste teadusliku ühingu aastakonverentsi korraldavad Eesti Teadusagentuur ja Haridus- ja teadusministeerium.