Eesti teadlased toodavad plastjäätmetest kütust

Eesti teadlased tutvustavad sel nädalal Hollandis Euroopa suurimal teadusfoorumil tulevikutehnoloogiaid, mis mängivad olulist rolli rohepöörde ja jätkusuutlikkuse saavutamises nii Eestis, Euroopas kui ka maailmas.

Näiteks on Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledži teadlased välja töötanud meetodi, kuidas koos põlevkiviga kasutada kütuse tootmisel ka plastjäätmeid. See aitab vähendada nii põlevkivi tarbimist kui ka plastprügi. Põlevkivi ja teiste materjalide koostöötlemist tunnustati ka eelmisel aastal TalTechi aasta arendustöö tiitliga.

Tänavuses Euroopa teaduspealinnas Leidenis tutvustavad oma saavutusi veel Eesti Maaülikool, Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool ja Eesti Kunstiakadeemia. Külastajatele räägitakse tulevikutoidust, jätkusuutlikkust kosmeetikast, uue ajastu kütusetootmisest ja riidetööstuse jääkide taaskasutamisest.

Mainitud projekte tutvustatakse Eesti teaduse messiboksis Research in Estonia algatuse kaudu. Euroopa suurim valdkondade ülene teadusfoorum EuroScience Open Forum toimub 13. – 16. juulini.