Eesti Teadusagentuur tutvustab maailmanäitusel, kuidas Eesti teadus saab panustada globaalsete probleemide lahendamisse

Täna, 15. detsembril korraldab teadusagentuur Araabia Ühendemiraatides Dubais toimuval maailmanäitusel ülikoolide päeva, mis on osa Eesti haridust tutvustavast nädalast. Eesti teaduse rahvusvahelise turunduse programmi Research in Estonia toel näidatakse,  kuidas Eesti teadus saab panustada globaalsete probleemide lahendamisse ja otsitakse võimalusi, kuidas seda rahvusvahelise koostöö abil veelgi tõhusamalt teha. 

President Kersti Kaljulaid, ETAGi juhatuse esimees Anu Noorma, hariduse erisaadik Birgit Lao ning 11 Eesti tippteadlast annavad ülevaate personaalmeditsiini, targa linna, hariduse ja ringmajanduse valdkondadest. Ühiselt otsitakse teaduse ja ettevõtluse koostöökohti.

Anu Noorma rõhutas otsesuhtluse olulisust Eesti saavutuste tutvustamisel ja õigete koostööpartnerite leidmisel. „Eesti teadus on sel nädalal Dubai maailmanäitusel äärmiselt kõrgel tasemel esindatud. Lisaks meie tippteadlastele on Dubais haridus- ja teadusminister Liina Kersna, ülikoolide rektorid ja prorektorid. Delegatsioonil on toimunud mitmeid kohtumisi ülikoolides, tehnoloogiakeskustes, teadusparkides ja haridusasutustes. Edasiste tegevuste aruteluks on kokku lepitud kohtumine Eesti Geenivaramu ja AÜE riikliku genoomiprojekti vahel. See on kahtlemata üks neist valdkondadest, kus Eesti teadus on maailmas esirinnas ja meie teadlased kõrgelt hinnatud koostööpartnerid.“ Noorma lisas, et uusi võimalusi pakub ka tänane ülikoolide päev.

Ülikoolide päeva kava leiab Research in Estonia veebilehelt.

Maailmanäitus ja maailma suurim ärimess EXPO 2020 Dubai algas 1. oktoobril ja jääb avatuks 2022. aasta märtsi lõpuni. EXPO-l tutvustab oma saavutusi enam kui 190 riiki ning näitusele oodatakse 25 miljonit külastajat. Eesti paviljonis tutvustatakse ühiskonna paremaks toimimiseks mõeldud digilahendusi ning erilist tähelepanu pööratakse haridusele, teadusele, innovatsioonile ja haridustehnoloogiale.

 

Lisainfo:

Siim Lepik
Research in Estonia juht
siim.lepik@etag.ee
tel 507 0654