Teaduspoliitika konverentsil arutatakse, kuidas targalt riigi julgeolekut tagada

19. oktoobril kell 9.30–16.00 toimub teaduspoliitika konverents „Teadus kui Eesti arengumootor. IX. Targalt avatud või suletud polariseerunud maailmas.“

Riigikaitse ja julgeolek ei ole ainult riigi ja sõjandusekspertide pärusmaa. Tänases julgeolekuolukorras toimetulemiseks on vaja laia vaadet ja ühiskonna kaasamist. Kuidas teadus saab julgeolekupoliitikat toetada? Kuidas saab teadus tõele kõige lähemale jõuda uues olukorras, kus üleilmne koostöö on piiratud? Kuidas jõuda tasakaaluni ja milline on erinevate osapoolte (riik, institutsioonid, teadlane) vastutus?

Konverents on kutsetega, ent kõik huvilised saavad jälgida otseülekannet teadusportaali Novaator vahendusel.

Konverentsi peaesinejatena astuvad üles Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, Väliministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov, õiguskantsler Ülle Madise, Kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu ja Tartu Ülikooli võrdleva poliitika professor Piret Ehin.

Ettekannetele järgneb arutelu, kus otsitakse tasakaalu vabaduse ja vastutuse vahel.

Konverentsi kavaga saab tutvuda siin.

Teaduspoliitika konverentsi korraldavad Eesti Teadusagentuur, Riigikogu kultuurikomisjon, Rektorite Nõukogu, Eesti Teaduste Akadeemia, Eesti Noorte Teaduste Akadeemia ning Haridus- ja Teadusministeerium.