Loading Üritused

« All Üritused

  • Üritus on toimunud.

NordForski rände- ja lõiminguteemalise ühevoorulise konkursi tähtaeg

14. mai

Avanenud on NordForski rände- ja lõiminguteemaline taotlusvoor

Avanes NordForski rände- ja lõiminguteemaline taotlusvoor Põhjamaade ning Eesti ja Leedu osalusel. Ühevoorulise konkursi tähtaeg on 14. mai 2024 kell 14.00 Eesti aja järgi.

Taotlusvooru eesmärk on mõista paremini sisserändest tulenevaid probleeme ja võimalusi ning lõimingut mõjutavaid tegureid, kummutada müüte ja stereotüüpe ning luua rändetegelikkusest ja rände mõjust täpsem ja nüansirikkam arusaam.

Taotlusvooru teemad: 1) Integration processes and patterns; 2) Social cohesion and inequalities; 3) Politics and governance of migration and integration.

Konkursi teemasid ja nõudeid ning taotluse esitamist kirjeldavad lähemalt taotlusvooru materjalid.

Taotlusvoor on suunatud Põhjamaade ning Eesti ja Leedu teadlastele. Igas projektis peavad osalema teadusasutused kas vähemalt kolmest Põhjala riigist või kahest Põhjala riigist ning Leedust ja/või Eestist. Vähemalt üks taotleja peab olema kas Norrast või Rootsist. Põhjamaadeks loetakse Norra, Rootsi, Soome, Taani, Island, Fääri saared, Gröönimaa, Ahvenamaa. Projekti juhtasutus (Project Owner) peab olema kas Rootsist, Norrast, Eestist või Leedust.

Projekt võib kesta kolm kuni neli aastat, rahastamine jääb vahemikku 2025–2028. Ühe projekti eelarve võib olla kuni 10,5 miljonit Norra krooni.

Edukas projektis osalevaid Eesti teadlasi rahastab Eesti Teadusagentuur. Maksimaalne toetus Eesti partneritele, kes osalevad projektis tavapartneri rollis, on 150 000 eurot projekti kohta – ka juhul, kui ühes projektis on mitu Eesti partnerit. Kui Eesti partner osaleb projektis juhttaotlejana (Project Leader‘ina), saab Eesti osaprojektile küsida toetust kuni 300 000 eurot. Juhul kui Eesti koordineeritavas taotluses osaleb mitu Eesti partnerit, peab 300 000 eurosse mahtuma kõigi selles projektis osalevate Eesti partnerite eelarve.

Konkursi avanemise teade NordForski kodulehel: https://www.nordforsk.org/calls/call-proposals-research-projects-under-nordic-baltic-initiative-migration-and-integration

Lisainfo ETAGis:
Katrin Kello
katrin.kello@etag.ee
Tel: 731 7361

 

Täpsem info

Kuupäev:
14. mai
Kategooria: