Loading Üritused

« All Üritused

  • Üritus on toimunud.

Teaduskommunikatsiooni konverents (Tallinnas) ja ETPA auhinnad

14. november 2023, 08:00 - 17:00

Teaduses, ühiskonnas, tehnoloogias, kommunikatsioonis toimub revolutsioon. Viimase 12 kuu vältel ei ole pea ükski eluvaldkond jäänud puutumata artificial intelligence’i ehk tehisaru võimalustest, kuid ka sellega kaasnevatest väljakutsetest.

Järjekorras 16. teaduskommunikatsiooni konverents „Tehisaru – kas tubli või ettearvamatu kratt?“ toimub 14. novembril Tallinnas Swissotellis. Konverentsi fookuses olevat tehisaru defineeritakse kui arvutisüsteemi, mis on võimeline inimeste jaoks intelligentset käitumist jäljendama, sealhulgas õppima, probleeme lahendama ning otsuseid tegema.

Tehisaru muudab kogu meid ümbritsevat infovälja. Seega tuleb meil esiti see kratt enda jaoks korrektselt defineerida: mis see täpselt on; mida see suudab ja ei suuda; kuidas seda efektiivselt rakendada? Oluline on selle mõju tundma õppida ning valmistuda, kuidas seda instrumenti parimal viisil kasutada ja selle väljakutsetega toime tulla. Kui kasulik toimuv krattide revolutsioon inimeste jaoks olla saab ning kui ettevaatlik peab olema?

Konverentsi raames toimub ka Eesti Teadusajakirjanike Seltsi teadusajakirjanduse sõbra auhinna Ökuli ja Eesti teaduse populariseerimise auhindade üleandmine.

Päevakava ja registreerimisvorm on siin.
Registreerimine on avatud 5. novembrini.

Lisainfo konverentsi kohta:
Lilia Grozovski
TeaMe+ koordinaator
lilia.grozovski@etag.ee
7 317 354

Konverentsi rahastatakse Euroopa Sotsiaalarengu fondi ja TeaMe 3.0 programmi vahenditest.

Täpsem info

Kuupäev:
14. november 2023
Aeg:
08:00 - 17:00