Loading Üritused

« All Üritused

  • Üritus on toimunud.

6. CASSINI häkaton

3. november 2023 - 5. november 2023

Eesti Teadusagentuuril on au olla 6. CASSINI häkatoni, mis käsitleb kosmoseandmete kasutamise rahvusvahelises arengukoostöös ja humanitaarabis, kogukonnapartner.

Euroopa Liidu poolt ellu kutsutud CASSINI häkatonide sarja eesmärgiks on tuua EL elanikud lähemale kosmosetehnoloogia valdkonnale, pakkudes platvormi Copernicuse kaugseire ning Galileo ja EGNOS positsioneerimise andmete, teenuste ja tehnoloogiate rakendamiseks. Igal häkatonil seatakse osalejatele kindlad temaatilised väljakutsed, mida lahendatakse korraga erinevates riikides üle Euroopa.

6. CASSINI häkatonil esindab Balti- ja Põhjamaasid kohaliku korraldajana Garage48. Häkaton toimub 3.-5. novembril Tallinnas ning osaleda võib ka virtuaalselt. See on haruldane võimalus saada tasuta ligipääs kosmoseandmetele, panna oma oskused proovile ja luua heal eesmärgil innovatiivsed lahendusi. Registreerimine on avatud kuni 26. oktoobrini 2023!

Kolm väljakutset, millele seekord lahendusi otsitakse, on
Kestlik infrastruktuur
Toidukindlus ja ligipääs puhtale veele
Sunnitud ränne

Programmis tuuakse kokku arendajad, andmeanalüütikud, humanitaarabiga tegelevad eksperdid, rahvusvahelise arengukoostöö spetsialistid ja teised huvilised, et üheskoos võimalikult kvaliteetsed ja praktilised prototüübid luua. Tiime toetavad lahenduste loomisel erinevad valdkonna eksperdid.

Häkatonile omaselt autasustatakse parimaid tiime ning parim tiim liigub edasi üleeuroopalisele demopäevale, kust omakorda valitakse kolm tiimi, kes saavad CASSINI ekspertidelt jätkumentorlust.

Rohkem infot: https://garage48.org/events/6th-cassini-hackathon
Registreerimine: https://www.cassini.eu/hackathons/estonia

Küsimuste puhul pöörduge julgelt Garage48 meeskonna poole: cassini@garage48.org

Kontakt Eesti Teadusagentuuris:
Helen Asuküla-Tõkke
helen.asukula-tokke@etag.ee

Täpsem info

Algus:
3. november 2023
Lõpp:
5. november 2023