2013. aasta teaduse populariseerimise projektikonkurss on avatud, taotluste esitamise tähtaeg on 18. märts 2013. Projekte rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.
Konkursi eelarve 2013. aastal on 152 000 eurot. Taotlusi konkursil osalemiseks võivad esitada kõik Eestis teadust populariseerivad teadlased, teadusasutused, mittetulundusühingud, koolid ning teised
füüsilised ja juriidilised isikud.
Konkursile võib esitada taotlusi teadust populariseerivate tegevuste toetamiseks, mis võivad olla suunatud nii laiemale avalikkusele kui ka väiksematele sihtgruppidele. Rahastamist võib küsida ürituste, konkursside, näituste, teaduspäevade, töötubade ja konverentside korraldamiseks, õpiotstarbeliste audio-visuaalsete materjalide koostamiseks või muud teadust populariseerivad tegevused. Konkursil rahastatakse reeglina lühiajalisi, kuni 1 aasta kestvaid projekte.
Eelmistel aastatel teaduse populariseerimise projektikonkursi kaudu rahastatud ettevõtmiste edasiarendamiseks ja kordamiseks võib taotlusi esitada, aga neile tuleb kindlasti lisada kokkuvõte eelmistel aastatel tehtust.
Projektikonkursi kaudu rahastatakse nii ühekordseid kui pikaajalisi teadust populariseerivaid tegevusi, mille sihtrühm ega ka elluviijate ring ei ole piiratud. Nii on varasematel aastatel toetatud pikaajaliste teadust populariseerivate projektide hulgas näiteks õpilaste teadusajakiri „Akadeemiake“, Teadusbuss „Suur Vanker“ ning TalveAkadeemia konkurss ja üliõpilaste teaduskonverents.
Omanäolisi tegevusi on viinud ellu teaduse populariseerimiseks ellu Lasva Käsitööselts oma suviste huvilaagritega. Väga laiale teadushuviliste ringile on mõeldud teadus.ee suvekoolid ning Eesti Maaülikooli taimede lummuse päev.
Teaduse populariseerimise tegevusi viiakse erinevas mahus läbi ka paljudes Eesti koolides. Väga laia kandepinna on leidnud Saaremaa Ühisgümnaasiumi eestvedamisel korraldatavad “Saaremaa Miniteaduspäevad”, üks regulaarsemaid ja põhjalikumaid on Viimsi Keskkooli algkooli õpilastele suunatud teadusringi „Taibu“ tegevus.
Konkursi tulemused tehakse teatavaks hiljemalt 26. aprilliks 2013.
Lisainfot saate sihtasutuse Eesti Teadusagentuuri teaduse populariseerimise üksuse kodulehelt www.etag.ee/teadpop
Lisainfo:
Katrin Saart – 7300 378, mob.5695 5985 katrin.saart@etag.ee