16. oktoobril kell 10.00–16.00 toimub Riigikogu konverentsisaalis üheteistkümnes teaduspoliitika konverents, mis sel korral kannab pealkirja „Teadus kui Eesti arengumootor (XI). Elujõuline Eesti – tähendus ja valikud“. Tänavune konverents on pühendatud Eesti elujõulisusele.
Vaata otseülekannet Novaatorist!
Eesti on elujõuline, kui selle rahvastik, ühiskond, majandus, kultuur ja keel pole mitte lihtsalt hoitud ja alles, vaid arengujõulised, vitaalsed ja edukalt kaasaegse maailma ohtusid trotsivad. Elujõuline Eesti on oma elanikele vastupandamatult atraktiivne elu- ja töökeskkond ning eesti keele ja kultuuri omandamine on kõigi poolt kõrgelt hinnatud viis Eesti elus osalemiseks.
Sageli räägime me hästi toimivast majandusest, kui eeldusest elujõulise Eesti loomiseks. Seda eeldust kahtluse alla seadmata keskendub tänavune konverents seevastu Eesti ühiskonna, keele ja kultuuri elujõulisusele. Me proovime teaduspõhiselt vastata küsimustele mis teeb Eesti ühiskonna elujõuliseks, mis teeb eesti keele ja kultuuri elujõuliseks ning mida tuleks täna teha, et Eesti ühiskond, eesti keel ja kultuur oleksid ka tulevikus võimalikult elujõulised.
Vaatluse alla tulevad ka rahvastikumuutuste ja rände mõju, ühiskondlik sidusus, inimeste heaolu, ning eesti keele ja kultuuri olukord.
Lisaks olukorra analüüsile proovime leida vastuseid küsimustele milles seisneb teadlaste arvates Eesti jaoks edukas rahvastiku-, sotsiaalse lõimumise, ühiskondliku heaolu, keele ja kultuuri poliitika.
Konverentsi peaesinejatena astuvad üles ettevõtja Erkki Raasuke, TLÜ osaluskultuuri professor Katrin Tiidenberg, TLÜ sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask, TÜ linna- ja rahvastikugeograafia professor Tiit Tammaru, TÜ biosemiootika professor Kalevi Kull, õiguskantsler Ülle Madise, TÜ anglistika professor Raili Marling ja TÜ ajakirjandusuuringute kaasprofessor Marju Himma. Konverentsi modereerib TLÜ rektor professor Tõnu Viik.
Konverents on kutsetega, ent kõik huvilised saavad jälgida otseülekannet teadusportaali Novaator vahendusel 16. oktoobril algusega kell 10.00 siin.
Konverentsi kavaga saab tutvuda siin.
Teaduspoliitika konverentsi korraldavad Eesti Teadusagentuur, Riigikogu kultuurikomisjon, Rektorite Nõukogu, Eesti Teaduste Akadeemia, Eesti Noorte Teaduste Akadeemia ning Haridus- ja Teadusministeerium.