Eesti Teadusagentuur kutsub osalema soolise võrdõiguslikkuse koolitusel

16. novembril toimub teadusasutuste esindajatele koolitus Bridging the gap(s): advancing research excellence through gender equality. Koolitust viib läbi Dr Maxime Forest (Prantsusmaa) organisatsioonist YellowWindow. Dr Forest on üks juhtivaid soolise võrdõiguslikkuse eksperte Euroopas, kelle töökogemuse hulka kuulub näiteks Prantsusmaa teadus- ja kõrgharidusministeeriumi ning Prantsusmaa peaministri nõustamine soolise võrdõiguslikkuse küsimustes. Dr Forest on seotud ka mitmete raamprogrammi Horisont 2020 teadusprojektidega, mis puudutavad soolist võrdõiguslikkust akadeemilises maailmas.

Koolitus on mõeldud TA asutuste personaliosakondade töötajatele, keskastme juhtidele, soolise võrdõiguslikkuse edendajatele jt. 

Koolitusel käsitletakse teemasid nagu:

  • Soo arvestamine teadusasutustes: peamised mõisted ja määratlused
  • Euroopa Liidu ülesed trendid võrdsuse ja mitmekesisuse edendamisel teadusasutustes
  • Kuidas aitab soo arvestamine kaasa teadusliku tipptaseme saavutamisele
  • Soolise võrdõiguslikkuse kava kui vahend saavutamaks struktuurseid muutusi
  • Mida saab igaüks teha, et käivitada oma organisatsioonis muutusi.

Osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine (saadaval ainult 25 kohta). Lisainfo, sh päevakava (NB: Brüsseli aja järgi) ja link registreerumiseks on leitav https://ge-academy.eu/bridging-the-gaps/. Eesti aja järgi toimub koolitus kl 11.00-17.30. Koolitus pidi toimuma Tallinnas, kuid koroonaohu tõttu viiakse koolitus läbi interneti vahendusel.

Lisainfo:
Loone Vilumaa
Eesti Teadusagentuuri analüütik
Tel 730 0377
loone.vilumaa@etag.ee