Õpilasleiutajate konkurss ootab nutikaid lahendusi igapäevastele probleemidele

Eesti Teadusagentuur kutsub 6-19aastasi noori lahendama igapäevaeluga seotud probleeme. Parimaid ootab 25 950 euro suurune riiklik auhinnafond, mitmed eripreemiad ning võimalus esindada Eestit maailma suurimal teadus- ja inseneeriakonkursil Regeneron ISEF, mis toimub Dallases (USA).

Õpilasleiutajate riikliku konkursi eesmärgiks on väärtustada teadust ja innovatsiooni ning tunnustada nutikaid lahendusi. Leiutamine on õppeprotsess, kus oluline on märgata ja analüüsida probleemi, et leida parim lahendus. Seejuures on oluline toetada õpilaste koostööd üksteise ja juhendajatega. Vanemate kooliastmete õpilasi julgustatakse konkursile esitama juba valminud loov- ja uurimistöid või õpilasfirmade poolt loodud innovaatilisi lahendusi. Sel aastal tuleb olulise täiendusena esitada lisaks konkursitööle ka tööprotsessi kirjeldus.  Lisaks kutsub Transpordiamet osalejaid leidma  uudseid lahendusi, mis aitavad muuta liiklust turvalisemaks – parimat ootab eriauhind kategoorias „Nutikalt ja turvaliselt liikluses”.

Varasematel aastatel on konkursil edu saavutanud näiteks pimedas toas käimiseks mõeldud lambisussid ning mitmed põnevad turva- ja koristusseadmed. Igapäevaelulisi lahendusi on pakkunud ka makaronide keetmise reha ja kahepoolne hambahari. Seega saab lasta enda loovusel lennata. Leiutamine on lihtne – oluline on märgata meid ümbritsevat ja püüda seda paremaks muuta.

Vajalikke materjale leiutamise toetamiseks leiab kodulehelt www.miks.ee/tugimaterjal. Lisaks saab inspiratsiooni kogumiseks tutvuda varasemate konkursile tulnud tööde kirjeldustega www.miks.ee/leiutised

Tööde esitamise tähtaeg on 15. oktoober, tööd tuleb esitada konkursside keskkonnas konkursid.etag.ee. Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur ja seda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium. Täpsema info tingimuste ja tööde esitamise kohta leiab kodulehelt: www.etag.ee/leiutajad.  

 

Lisainfo:

Katrin Saart
Vanemkoordinaator
Eesti Teadusagentuur
tel 730 0378
Katrin.Saart@etag.ee