Õpilasleiutajate konkurss ootab nutikaid lahendusi igapäevastele probleemidele

Eesti Teadusagentuur kutsub 6-19aastaseid noori lahendama igapäevaeluga seotud probleeme. Parimaid ootab 25 950 euro suurune riiklik auhinnafond, mitmed eripreemiad ning võimalus esindada Eestit maailma suurimal teadus- ja inseneeriakonkursil Regeneron ISEF, mis toimub Dallases (USA).

Õpilasleiutajate riikliku konkursi eesmärgiks on väärtustada teadust ja innovatsiooni ning tunnustada nutikaid lahendusi. Vanemate kooliastmete õpilasi julgustatakse konkursile esitama juba valminud loov- ja uurimistöid või õpilasfirmade poolt loodud innovaatilisi lahendusi. Konkursil antakse välja riiklikud preemiad, tunnustatakse silmapaistvaid juhendajaid ning parimat kooli. Eriauhinnad annavad välja mitmed koostööpartnerid: Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Patendiamet koos Maailma Intellektuaalomandi Organisatsiooniga WIPO, Admirals, TalTech Mektory Tehnoloogiakool, Energia avastuskeskus, PROTO avastustehas, Lasteekraan, Eesti Teadushuvihariduse Liit, ajakiri Minu Maailm, Lottemaa Teemapark ning kirjastus Argo. Lisaks premeerib Transpordiamet parimaid liiklust turvalisemaks muutvaid lahendusi kategoorias „Nutikalt ja turvaliselt liikluses”.

Varasematel aastatel on konkursil edu saavutanud näiteks pimedas toas käimiseks mõeldud lambisussid ning mitmed põnevad turva- ja koristusseadmed. Igapäevaelulisi lahendusi on pakkunud ka makaronide keetmise reha ja kahepoolne hambahari. Seega saab lasta enda loovusel lennata. Leiutamine on lihtne – oluline on märgata meid ümbritsevat ja püüda seda paremaks muuta.

Tööde esitamise tähtaeg on 15. oktoober. Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur ja seda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium. Täpsema info tingimuste ja tööde esitamise kohta leiab kodulehelt: etag.ee/leiutajad

 

Lisainfo:

Katrin Saart
Eesti Teadusagentuur
tel. 730 0378
Katrin.Saart@etag.ee