Õpilasleiutajate konkurss ootab säravaid ideid

Eesti Teadusagentuur kutsub õpilasleiutajate riiklikule konkursile esitama nupukaid leiutisi. Osaleda saavad kõik noored alates eelkoolist kuni 12. klassini. Vanemates vanuserühmades saab konkursil osaleda ka uurimuslike praktiliste- ja loovtöödega.

Oodatud on kõik ideed, mis aitavad lahendada meie igapäevaeluga seotud probleeme. Näiteks oli eelmisel aastal silmapaistvate tööde seas ookeaniplastist kergmaja, takjapaeltega tekk ja trompeti süljepaak. Head ideed võivad jõuda ka konkursist kaugemale. Näiteks 2020. aastal võitis konkursi Henri Pihelgase ja Ats Oskar Laansalu töö, mis käsitles turbamattide kasutamist veekogude puhastamiseks. Nüüdseks on sellest välja kasvanud ettevõte Deeppeat, mis püüab lahendada globaalset keskkonnareostuse probleemi.

Konkursi auhinnafond on 25 950 €. Lisaks õpilastele jagub preemiaid ka juhendajatele ning parimale koolile. Vahvaid eriauhindu annavad juba aastaid konkursi head koostööpartnerid: Kuninglik Taani Saatkond, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Maailma Intellektuaalomandi Organisatsioon (WIPO) koos Patendiametiga, Transpordiamet, Admiral Markets, TalTech Mektory Tehnoloogiakool, Energia avastuskeskus, PROTO avastustehas, Eesti Teadushuvihariduse Liit, ajakiri Minu Maailm,  Lottemaa Teemapark ja kirjastus Argo.

Vanema vanuserühma tööde hulgast valitakse Eesti esindaja maailma suurimale õpilaste teadus- ja inseneeriakonkursile ISEF (International Science and Engineering Fair) Ameerika Ühendriikides.

Tööde esitamise tähtaeg on 15. oktoober. Töid saab esitada konkursside keskkonnas https://konkursid.etag.ee. Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur ning seda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Põhjalikuma info konkursi tingimuste ja tööde esitamise kohta leiab konkursi kodulehelt www.etag.ee/leiutajad.

Lisainfo:

Katrin Saart
Eesti Teadusagentuur
tel 730 0378
Katrin.Saart@etag.ee