SekMo ehk sektoritevahelise mobiilsuse meetmega toetati viimase kuue kuu jooksul 12 projekti kogusummas 1 093 978,99 eurot. Jagatud vahendid on suunatud projektidesse, mis panustavad nutika spetsialiseerumise kasvuvaldkondadesse (digilahendused igas eluvaldkonnas, tervisetehnoloogiad- ja teenused, kohalike ressursside väärindamine ning nutikad ja kestlikud energialahendused) ning toovad seeläbi kaasa uuenduslikke lahendusi nii ettevõtetele kui ka ühiskonnale tervikuna.
Toetust on saanud mitmed ettevõtted, kes panustavad teadus- ja arendustegevustesse, olles seeläbi olulised katalüsaatorid valdkonna arengule. Need on projektid, mis aitavad kujundada uuendusmeelset ja teadmuskeskset ühiskonda.
Näiteks liitus SekMo toel Eesti Maaülikooli metsanduse ja inseneeria instituudiga Kaido Siimon, kellel on teadus- ja arenduskoostöö kogemusi Eestist Indoneesiani ning ka eraettevõtluses. Tema panus projektis, mis keskendub digitaalsele lahendusele puidu mitteinvasiivseks klassifitseerimiseks, avab uksed ressursisäästlikumale ja kestlikumale metsa- ja puidutööstussektorile, muutes need konkurentsivõimelisemaks.
SekMo toetuse abil palkas Sihtasutus Arvo Pärdi Keskus teadmussiirdedoktorandi (Kristina Kõrveri) Arvo Pärdi keskuse digiandmebaasi arendamiseks ja Pärdi käsikirjade intersemiootiliseks uurimiseks. See projekt mitte ainult ei toeta Eesti kultuuripärandit, vaid avab ka uusi võimalusi Arvo Pärdi loominguga seotud rahvusvahelises uurimistöös.
SekMo toetuse eesmärk on teadlaste ja tippspetsialistide liikumise kaudu suurendada koostööd akadeemilise ning mitteakadeemilise sektori vahel. See võimaldab:
- Palgata teadlast ettevõttesse või avaliku sektori asutusse (teostama rakendusuuringut või eksperimentaalarenduse projekti);
- Siirduda tippspetsialistil ettevõttest või avaliku sektori asutusest ülikooli, rakenduskõrgkooli või teadusasutusse (teostama õpet, teadus- või innovatsioonitegevusi, tehnoloogiasiiret);
- Palgata ettevõttel või avaliku sektori asutusel teadmussiirdedoktorant (doktoritöö teema lähtub tööandja tegevusest).
Taotlusvoor on jooksvalt avatud kuni 31. maini 2024 ja selle maht on kuus miljonit eurot. Ekspertkomisjonid kogunevad iga kuu ja kõik meetme tingimustele vastavad projektid saavad rahastuse. SekMo toetusmeetmega avanevad uued uksed teadmiste ja innovatsiooni maailmas!
Lisainfo toetuse ja taotlemistingimuste kohta on saadaval Eesti Teadusagentuuri veebilehel: https://etag.ee/rahastamine/mobiilsustoetused/sekmo/
Tutvu toetust saanud projektidega: https://www.rtk.ee/sekmo#toetatud-projektid
Kontakt ja lisainfo:
Kaidi Rekker
Nutika spetsialiseerumise vanemkonsultant
5380 5900
kaidi.rekker@etag.ee