Selgunud on tänavuse õpilaste teadustööde riikliku konkursi eriauhindade saajad

Kolmapäeval, 12. aprillil toimunud õpilaste teadustööde konkursi auhindamisel tunnustati tublisid noorteadlasi lisaks riiklikele preemiatele ka eriauhindadega. Eripreemia pani välja 30 organisatsiooni, nende seas kõrgkoolid, muuseumid, teadusasutused ja ministeeriumid. Kokku jagati 77 eripreemiat ning 19 õpilast pälvis mitu erinevat auhinda.

Kõige rohkem – viis eripreemiat sai Kristjan Liiv Tallinna Reaalkoolist. Kristjani tööd tunnustasid Kultuuriministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Tartu Ülikooli teaduskool, Eesti Kirjandusmuuseum ja Eesti Keele Instituut. Talle järgnes nelja eripreemiaga Leene Pärtel Hugo Treffneri Gümnaasiumist, kes sai auhinna Keskkonnaministeeriumilt, Eesti Teaduste Akadeemialt, Tartu Ülikooli Raamatukogult ja Eesti Rahva Muuseumilt.

Kolm eripreemiat pälvisid seitse õpilast. Mia Marie Sukles (Tallinna Reaalkool) sai auhinnad Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu ning Tervise Arengu Instituudilt; Madli Olbrei (Tartu Katoliku Hariduskeskus) Haridus- ja Teadusministeeriumilt, Sotsiaalministeeriumilt ning Eesti Noorte Teaduste Akadeemialt; Kristiine Kaldmaa (Hugo Treffneri Gümnaasium) Haridus- ja Teadusministeeriumilt, Eesti Teaduste Akadeemialt ja Eesti Keele Instituudilt; Bianca Tuul (Räpina Ühisgümnaasium) – Kultuuriministeeriumilt, Tallinna Ülikoolilt ja Eesti Rahva Muuseumilt, Romer Raamat (Võru Gümnaasium) Sotsiaalministeeriumilt, Tallinna Ülikoolilt ning Vabamult ning Annette Bogdanov (Nõo Reaalgümnaasium) Eesti Teaduste Akadeemialt, Tartu Ülikooli observatooriumilt ja Eesti Noorte Teaduste Akadeemialt. 

Kahe eriauhinnaga tunnustati 11 õpilast. Elo Joandi (Miina Härma Gümnaasium) pälvis tunnustuse Eesti Geograafia Seltsilt ja Eesti Ajaloomuuseumilt, Carolina Mikk (Tallinna Kivimäe Põhikool) Sotsiaalministeeriumilt ja Eesti Tervisemuuseumilt, Martin Tsanev (Viimsi Gümnaasium) Sotsiaalministeeriumilt ja Tallinna Ülikoolilt; Albert Loog (Tallinna Reaalkool) Tallinna Tehnikaülikoolilt ja Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogult; Carl Eelmaa (Tartu Herbert Masingu Kool) Tallinna Ülikoolilt ja Eesti Keele Instituudilt; Endrik Einberg (Tallinna Reaalkool) Tartu Ülikooli teaduskoolilt; Meribel Kuusik (Viimsi Gümnaasium) TÜ observatooriumilt ja Eesti Meremuuseumilt; Erika Kuznetsova (Tartu Erakool) Eesti Kirjandusmuuseumilt ja Eesti Keele Instituudilt ning Mihkel Kotta (Viimsi Gümnaasium) TÜ observatooriumilt ja Eesti Meremuuseumilt; Kea Rael Kukk (Hugo Treffneri Gümnaasium) Sotsiaalministeeriumilt ja Tervise Arengu Instituudilt ning Anett Veskimägi (Tallinna Reaalkool) sai eriauhinna  Kaitseministeeriumilt ja Tallinna Tehnikaülikoolilt.

Täname kõiki eriauhindade andjaid: Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium, Keskkonnaministeerium, Maaeluministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Sotsiaalministeerium, Kaitseministeerium, Eesti Teaduste Akadeemia, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Maaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Tartu Ülikooli teaduskool jaobservatoorium, Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu, Tartu Ülikooli raamatukogu, Eesti Energia, Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti-uuringute Tippkeskus, Eesti Keele Instituut, Tervise Arengu Instituut, Eesti Geograafia Selts, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Tervisemuuseum, Vabamu, Eesti Meremuuseum, Eesti Noorte Teaduste Akadeemia, kood/Jõhvi.

Kõigi riiklike preemiate ja eriauhinna saajate loetelu leiab siit. Õpilaste teadustööde riiklikku konkurssi korraldavad Eesti Teadusagentuur ning Haridus- ja Teadusministeerium.

 

Kontakt Eesti Teadusagentuuris:

 

Katrin Saart

Teaduskommunikatsiooni osakond

Katrin.Saart@etag.ee