Üliõpilaste teadustööde konkurss ootab osalejaid 15. septembrini

Eesti Teadusagentuur kutsub üliõpilasi esitama teadustöid selleaastasele riiklikule konkursile kuni 15. septembrini.

Eelmisel või sel aastal kirjutatud töid saab esitada teadusagentuuri konkursikeskkonnas https://konkursid.etag.ee. Kandideerima on oodatud üliõpilased kõikidelt erialadelt ja kõigilt kõrghariduse tasemetelt.

„Kuna konkursi tähtajani on jäänud veel ligi kuu aega, jõuavad kõik, kel südasuvel selleks mahti ei jäänud, oma tööd esitada.  Meil on hea meel, et osavõtt on olnud läbi aastate aktiivne ning jäänud umbes 500 töö piirimaile. Ootame sama suurt kõrgetasemeliste tööde arvu ka seekord,“ ütles teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni osakonna juhataja Annely Allik.

Preemiafond on sel aastal üle 77 000 euro. Riiklikud preemiad antakse välja järgmistes kategooriates:

  • rakenduskõrghariduse ja bakalaureuseõppe üliõpilaste teadustööd;
  • magistriõppe üliõpilaste teadustööd;
  • doktoriõppe üliõpilaste teadustööd;
  • kaks valdkondade ja tasemete ülest peapreemiat.

Lisaks riiklikele preemiatele antakse välja Eesti Teaduste Akadeemia presidendi ja teaduste akadeemia riigiõiguse sihtkapitali, Sotsiaalministeeriumi, Välisministeeriumi, Muinsuskaitseameti ja Kapten Uno Lauri Merekultuuri Sihtasutuse eripreemiad.

Konkurss on ellu kutsutud selleks, et väärtustada teadustööd üliõpilaste seas ja avaldada tunnustust neile, kes on saavutanud oma töös väljapaistvaid tulemusi. Eesti Teadusagentuur korraldab konkurssi koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga tänavu juba 29. korda.

Lisainfo: