2023. aasta septembris avanes Biodiversa+ partnerluse taotlusvoor BiodivNBS teemal „Nature-based solutions for biodiversity, human well-being and transformative change”. Taotlusvooru kaasrahastas lisaks riiklikele rahastavatele organisatsioonidele ka Euroopa Komisjon.
Kokku laekus tähtajaks 183 eeltaotlust ja 106 lõpptaotlust, mida hindas sõltumatu hindamiskomisjon, kes seadis projektid paremusjärjestusse. Eesti teadlasgruppidega eeltaotlusi oli 21 ja neist sai edasi lõpptaotlusvooru 12.
Hindamiskomisjoni koostatud paremusjärjestuse järgi rahastas Biodiversa+ projektikonkursi juhtkomitee, kuhu kuulusid kõik konkursil osalenud rahastavad organisatsioonid, 34 uurimisprojekti.
Väljavalitud 34 projekti on akadeemiliselt suurepärased projektid mitmetest valdkondadest. Projektidesse on kaasatud palju sidusrühmi ning neis tegeletakse erinevate oluliste teaduslike ja ühiskondlike probleemidega.
Meie teadlasgruppidega sai rahastuse 2 projekti:
- Projektis „Anticipating Biological Succession in Rehabilitation of Long-Term Operated Nature-Based Solutions for Stormwater Treatment in Different Climate Zones“ (BioReStorm) osalevad Tartu Ülikoolist Prof. Margit Kõiv-Vainiku töörühm. Lisaks eestlastele osalevad projektis veel Prantsusmaa, Rootsi ja Kanada teadlased.
- Projektis „NBS Services Promoting Local Biodiversity, Well-being and Scalable Solutions“ (NBSPLUS) osaleb Sihtasutus Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusest Dr. Kaidi Tamme töörühm ning lisaks Portugali, Rootsi, Kanada ja Norra teadlased.
Eesti teadlasgruppe rahastab Eesti Teadusagentuur Mobilitas 3.0 programmi eelarvest.
Rohkem infot Biodiversa+ partnerluse ja rahastatud projektide kohta leiab siit: https://www.biodiversa.eu/
või
Eesti Teadusagentuurist Margit Suurojalt, tel: 731 7360, Margit.Suuroja@etag.ee