Esmaspäeval, 17. augustil algab Laulasmaal teine miks.ee suvekool, mis toob kokku teaduse tutvustamisele pühendunud inimesed muuseumitest, üldharidus- ja huvikoolidest, ülikoolidest ning mittetulundusühingutest nii Eestist kui Soomest. Selleaastase suvekooli fookus on teadushuviharidusel, eelkõige looduse ja tehnika-alase huvi arendamise võimalustel. Kahe päeva jooksul jagatakse kogemusi teadushuviharidusega seotud arengusuundade kujundamiseks, toimuvad töötoad ja ühisarutelud.
Esimesel päeval tutvustab Eesti huvihariduse ja noorsootöö süsteemi Ardo Rohtla Haridus- ja Teadusministeeriumist. Teaduse populariseerimise riiklikust reguleerimisest (sh kitsamalt ka teadushuviharidusest) Eestis ja Soomes räägivad Jenni Vartiainen Helsingi ülikooli LUMA Keskusest ja Terje Tuisk Eesti Teadusagentuurist.
Merike Kesler Soome Opinkirjo arenduskeskusest annab ülevaate huvihariduse kvaliteedinäitajatest Soome kogemustele toetudes. Järgnevad arutelud. Viimsi Kooli teadmiskeskuse juht Peeter Sipelgas ja MTÜ Robootika juhatuse liige Heilo Altin tutvustavad hästitoimivaid huvihariduse süsteeme ja kvaliteedi tagamise võimalusi Eestis.
Suvekooli teise päeva juhatab sisse Veli-Matti Vesterinen Stockholmi ülikoolist ettekandega hariduse disainimisest, kus vaatleb õpilasi ning õpetajaid disaineritena. Päev jätkub töötubadega, kus jagavad kogemusi nii Soome kui Eesti teadushuvihariduses tegutsejad käed-külge tegevusteks matemaatikaringis, teadusharidusest lasteaedades, probleemõppe ja ainetevahelisest lõimingust huviringide õppematerjalides ning nippe teadushuviringi läbiviimiseks.
miks.ee suvekoolide traditsioon algatati möödunud aastal, kuna elu näitas, et teaduse populariseerijatel on suur vajadus omavahelise kogemuste vahetamise järele. Teaduse populariseerimise portaal miks.ee aitab suurendada noorte huvi teaduse ja tehnoloogia ning nendega seotud elukutsete vastu ja teeb nähtavamaks neid, kes panustavad teaduse populariseerimisse.
Korraldajad Eesti Teadusagentuur koostöös Opinkirjo Arenduskeskusega (Kehittämiskeskus) Soomest.
Suvekooli toimumist toetavad Soome Haridus- ja Kultuuriministerium ning Euroopa Regionaalfondi programm TeaMe+
Lisainfo: Kaili Kaseorg-Cremona, Eesti Teadusagentuur, tel 731 7354, e-post: kaili.kaseorg@etag.ee
Merike Kesler, tel +385 50 432 2058, e-post: merike.kesler@opinkirjo.fi