Selgusid teaduse populariseerimise projektikonkursi võitjad

2023. aastal saab toetust 29 projekti kokku 217 143 euro eest. Kokku esitati konkursile 97 taotlust.

Projekte toetati neljas kategoorias: teadust populariseerivate tegevuste korraldamine, audiovisuaalsete materjalide koostamine, näituste loomisega seotud tegevused ning populaarteaduslike raamatute kirjastamine.

Hindamiskomisjoni esimees, Eesti Teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni osakonna juhataja Annely Allik ütles, et läbi projektikonkursi toetatakse just selliseid populariseerimistegevusi, mis aitavad inimestel mõista teaduse tähtsust meie igapäevaelus, inspireerivad noori teadusega tegelema ja maailma avastama. „Olgu selleks Bioloogia õhtuõpik või kevadkool noortele; inseneeria ja robootika festivalid või noorte teadlaste jaoks oluline meediaettevalmistus läbi „Teadus 3-minutiga“ sarja. Või hoopistükkis projekt „Näpud mulda!“, mis viib köögiviljade kasvatamise koolidesse ja lasteaedadesse,” kirjeldas Allik ja lisas: „Mida rohkem on eriilmelisi projekte ja inimesi, kes tegelevad teaduse populariseerimisega, seda kirevam on elu meie ümber, “ sõnas hindamiskomisjoni esimees. 

Kõigi rahastuse saanud projektide loetelu leiab Eesti Teadusagentuuri veebilehelt.

Teaduse populariseerimise projektikonkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur ja seda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium. Konkursi eesmärk on toetada teaduse tutvustamist laiemale avalikkusele ning äratada noortes huvi teaduse ja teadlase elukutse vastu.

 

Lisainfo:

Annely Allik
Teaduskommunikatsiooni osakonna juhataja
Eesti Teadusagentuur
Annely.Allik@etag.ee