PÖFFi teadusfilmide fookuses on vastutus keskkonna ja planeedi eest

Mis saab siis, kui inimene enam ei hooli ja loodust hävitab? Ka kliimaprobleemide lahendamisel kehtib tõde, et igasugune muutus algab alati inimesest endast. Sellest räägivad tänavuses Pimedate Ööde filmifestivali Just Filmi teadusfilmide programmis Teadus 360° ekraanile tulevad keskkonna ja loodushoiu teemadele pühendatud dokumentaalfilmid.

Just Filmi ja Eesti Teadusagentuuri koostöös juba viiendat aastat järjest valminud parimate teadusfilmide programm aitab avastada maailma ja universumit ning mõista, kuidas elu meie ümber toimib. Filmid linastuvad Tallinna ja Tartu kinodes ning online virtuaalsaalis 13.-29. novembril.

Just Film tegevjuht Mikk Grantsrömi sõnul on programm maailmas hetkel toimuvat arvestades igati märgiline: “Tänavune teadusfilmide programm toob vaatajate ette noorte vastutuse teema. Vastutuse keskkonna ja planeedi eest. Programmis on filmid, mille peategelasteks on noored, kes teavad, et meie teod mõjutavad tulevikku ja kui inimkond vastustundlikult ei käitu, siis võivad tagajärjed olla väga kurvad.“

Programmis on neli filmi. Esimene neist jälgib kõmulise kliimaaktivisti Greta Thunbergi lugu – tema teekonda ja mõju kogu maailmale. Teine film toob vaatajateni paljajalu läbi Ameerika kõndinud Mark Baueri keerulise teekonna. Kolmas film näitab, milline on puude roll metsa ökosüsteemis ning esitab valusaid ja tundlikke küsimusi loodushoiust. Neljas film jutustab staažikate ja loodust väärtustavate trühvliotsijate pilgu läbi muutustest, mis on toimunud Põhja-Itaalia metsades.

“Kui me viis aastat tagasi esimest korda PÖFFi eestvedamisel teadusfilmide programmi lõime, ei teadnud me veel, et publik selle nii hästi vastu võtab. Iga aastaga on vaatajate arv suurenenud – tullakse nii peredega kui ka klasside kaupa. Just Film on igal aastal näinud tublisti vaeva, et parimad teadusfilmid meie vaatajateni jõuaksid. Nii ka sellel aastal. Teadusfilmid on üks toredamaid viise aidata iseennast ja maailma paremini mõista ning seeläbi ka paremini tulevikus toime tulla,“ ütles teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson.

Täpsema info programmi kohta leiab Just Filmi kodulehelt.


Lisainfo:
Eva Pruusapuu
TeaMe+ koordinaator
Tel 731 7356
eva.pruusapuu@etag.ee