Teadushariduse seminaril arutletakse koolide ja ettevõtete koostöövõimaluste üle

Esmaspäeval, 16. septembril Tallinnas, Meriton Grand hotellis toimuval teadushariduse arenguseminaril  arutletakse selle üle, millised on ettevõtjate ja koolide koostöövõimalused teadushariduse mitmekesistamiseks koolis. Oma kogemusi erinevate koostöövormide ülesehitamisel jagavad Taani ja Hollandi teadushariduse edendajad ja ettevõtjad.

Seminar on alguspunktiks kaugema eesmärgini jõudmiseks, mille on välja töötada Eesti koolide ja ettevõtte teadusharidusalase koostöö toimimispõhimõtted tulevikuks. Tausta loomiseks tutvutakse esmalt rahvusvahelise kogemusega selles valdkonnas ja seejärel saadakse ülevaade olukorrast Eestis. Seminari lõpuks on plaanis jõuda konkreetsete edasiste sammude sõnastamiseni.

Rahvusvaheline kogemus. Arenguseminaril jagab mõtteid rahvuslikest koostööplatvormidest Mikkel Bohm (Danish Science Factory). Hollandi ja Taani kogemusi tutvustavad Sebastiaan Smit (Dutch Jet-Net projekt) ning Nanna Seidelin (House of Natural Sciences ja Danish Jet-Net). Sellest, miks tööstusettevõtted üldse peaks teadushariduse ja üldhariduskoolides toimuva vastu huvi tundma, räägib Kim Lansford Euroopa Tööstuse Ümarlauast (European Round Table of Industrialists), mis koondab Euroopa suurimaid tööstusettevõtteid.

Eesti kogemus. Seminaripäeva teises pooles tehakse ülevaade ettevõtete ja koolide senisest koostööst Eestis. Ettevõtete koostöövõrgustikku „Unistused ellu!“ tutvustab Maarja Loorents (Eesti Kaubandus-Tööstuskoda), koolide ja ettevõtete koostööst IKT sektoris räägivad Jüri Jõema ja Doris Põld  (Infotehnoloogia Liit) ning InGenious projekti raames Eesti olukorra kohta koostatud ülevaadet „Rahvuslike vajaduste analüüs – koolide ja tööstuse koostöö LTT hariduses“ tutvustab Signe Rosin-Ambre Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutusest.

Seminari korraldavad Eesti Teadusagentuur ja Haridus- ja teadusministeerium ning selle korraldamist toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Arutelul osalevad lisaks üldhariduskoolide, ülikoolide ja teiste haridusasutuste esindajatele ka Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni, Inseneride ja Keemiatööstuse Liitude ning Eesti Energia ja Bayeri esindajad.

Lisainfo:

Margit Lehis, margit.lehis@etag.ee, tel  520 3270

Terje Tuisk, terje.tuisk@etag.ee, tel  511 0356