Loading Üritused

« All Üritused

  • Üritus on toimunud.

Konverents „Euroopa tippteaduse mõju ja väärtus ühiskonnas“ (European Research Excellence – Impact and Value for Society)

12. oktoober 2017, 09:00 - 17:30

12. oktoobril 2017 Tallinnas toimunud konverentsi eesmärk oli näidata poliitikakujundajatele, et tipptasemel teadus on arenenud riikides üks peamisi konkurentsivõime aluseid ja majanduse arengumootor. Tänu teadusele on meil parem tervis ja pikem eluiga ning paljud keerulised probleemid leidnud lahenduse. Teaduse arengusse investeerimine on ühiskonnale hädavajalik.EU2017.ee

Konverents tõi kokku silmapaistavad tippteadlased ja poliitikakujundajad, aga ka ettevõtjate ja kodanikuühenduste esindajaid kogu Euroopast.

Konverentsi peaesinejad oli Mark Ferguson EL teadusuuringute ja innovatsiooni programmide mõju suurendamise töögrupist, OECD teadus- ja tehnoloogiapoliitika divisjoni juht Dominique Guellec ning tippteadlased  – mitmekordse ERC grandi saaja Valeria Nicolosi Trinity Kolledžist ja Nicole Grobert Oxfordi Ülikoolist.

Esinejate hulgas olid ka Euroopa Teadusnõukogu president Jean-Pierre Bourguignon, Euroopa Komisjoni teadusuuringute ja innovatsiooni peadirektoraadi juht Robert-Jan Smits, Euroopa akadeemiate ühenduse ALLEA president Günter Stock, Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi direktor Martin Kern jpt.

Konverentsi lõpus anti teadusega seotud osapooltele üle  Tallinna üleskutse, mis sõnastas poliitikute, rahastajate, teadlaste ja meedia rolli teaduse ühiskondliku mõju ja rahastamise suurendamiseks.

Konverentsi korraldas Eesti Teadusagentuur koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Konverentsi videosalvestus

Tallinna üleskutse /call for action

Konverentsi fotoalbum

11.10.17 kõrvalürituse Nature Cafe fotoalbum 

13.10.17 kõrvalürituse EIT fotoalbum

Veel infot: https://www.eu2017.ee/political-meetings/european-research-excellence-impact-and-value-society

Council of the European Union             

Kontakt: 

Kristin Kraav
Estonian Research Council
+372 5013482
kristin.kraav@etag.ee

Täpsem info

Kuupäev:
12. oktoober 2017
Aeg:
09:00 - 17:30
Kategooria:

Toimumiskoht

Estonia kontsertsaal