Loading Üritused

« Kõik Üritused

  • Üritus on toimunud.

Parrot programmi konkursi 2022 tähtaeg reisigrantideks 2023-2024 aastateks

5. juuni 2022

PARROT on Prantsuse-Eesti teadus- ja tehnoloogiaalane koostööprogramm, mida esindavad ja koordineerivad vastavalt Prantsuse Välis- ja Euroopa Asjade Ministeerium ja Haridus-, Kõrgharidus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridus- ja Teadusministeerium. Eestis korraldavad tööd Eesti Teadusagentuur ja Prantsuse Suursaatkonna kultuuri- ja koostööosakond.

Programmi eesmärgiks on arendada kahe riigi teadus- ja tehnoloogiaalast koostööd kõikides fundamentaal- ning rakendusteaduse valdkondades, sealhulgas humanitaar- ja sotsiaalteadusi. Alates esimesest konkursist on doktorantide ning noorteadlaste kaasamine projektides programmi jaoks prioriteetne.

Avalik konkurss ühistele teadusprojektidele kestusega 2 aastat kuulutatakse välja iga kahe aasta tagant. Koostööpartneritel tuleb esitada identne ingliskeelne ühistaotlus mõlema riigi vastutavale ametkonnale. Projekte hindavad nii Eesti kui Prantsuse ekspertkomisjonid. Ühisprojektide lõpliku rahastamise otsustab Eesti-Prantsuse ühiskomisjon. Eesti Teadusagentuuri eelarve üheks aastaks Eesti teadlaste lähetusteks on 25 000 eurot (kõikide rahastuste saanud projektide kohta).

NB! Projekti kirjeldus (“Scientific-technical rationale and purpose of the cooperation”) võib taotlusvormis olla maksimaalselt 10 000 tähemärki.

Lisainfo ETAGi kodulehel.

PARROT konkursi tingimused 2022
PARROT konkursi taotlusvorm 2022
PARROT Guideline of Good Practices
PARROT conditions 2022

 

Täiendav info Eesti Teadusagentuuris:
Darja Matt
darja.matt@etag.ee
Tel. 5692 4211

Täpsem info

Kuupäev:
5. juuni 2022
Kategooria:
,