Loading Üritused

« All Üritused

  • Üritus on toimunud.

Veebiseminar: “Euroopa teadus- ja innovatsioonisüsteemi reformimise ja tõhustamise” 2023–2024. a taotlusvoorude tutvustamine

12. jaanuar 2023, 11:00 - 13:30

12. jaanuaril kell 11.00–13.30 (Eesti aja järgi) toimus veebiseminar, kus tutvustati “Euroopa teadus- ja innovatsioonisüsteemi reformimise ja tõhustamise” 20232024 aastate taotlusvoore ning jagati praktilist taotlemisnõu.

Veebiseminaril tutvustati nii taotlemiseks olulisi taustateadmisi (Euroopa teadusruumist ja selle eesmärkidest) kui räägiti ka praktilisemalt, mida pidada silmas teemade lugemisel ja taotlemisel. Peale selle jagasid edukad taotlejad oma kogemusi ja näpunäiteid.

Veebiseminar toimus MS Teamsis ja oli inglise keeles. Üritust ei salvestatud, ettekanded saadeti registreerujatele pärast üritust.

Ürituse korraldasid „“Euroopa horisondi“ vastava programmiosa konsultandid (NCP-d) Horvaatiast, Eestist, Saksamaalt, Lätist, Leedust ning see oli suunatud võimalikele taotlejatele nendest riikidest.

Euroopa teadusruumi taotlusvoorud – ELi teadus- ja innovatsioonisüsteemi reformimine ja tõhustamine – on osa tööprogrammist “Osaluse laiendamine ja Euroopa teadusruumi tugevdamine”. Rahastusmeetmed on mõeldud selliste koordineerimis- ja tugitegevuste jaoks, mille abil ühise jõupingutusena tõhustada teadus- ja innovatsioonisüsteemi (st selles toimetavaid asutusi) ELis ja selle liikmesriikides. Programmiosa hõlmab palju teemasid, alates T&I tegevuste tulemite viimisest majandusse, kõrgharidusasutuste aitamisest lähemale tipptasemele (sh nende institutsionaalse arengu edendamine) kuni Euroopa teadusruumi süvendamiseni, toetades heade tavade arendamist ja järgimist sellistel teemadel nagu avatud teadus, kodanikuteadus, teadusharidus, soolõime, eetika. Samuti on programmiosa eesmärk toetada teadmiste vaba ja tasakaalustatumat ringlust, loomist ja kasutamist.

 

Kontakt Eesti Teadusagentuuris:
Siiri Kolka
siiri.kolka@etag.ee

Täpsem info

Kuupäev:
12. jaanuar 2023
Aeg:
11:00 - 13:30
Kategooria:
,