Autasustatakse üliõpilaste teadustööde konkursi parimaid

Homme, 12. detsembril autasustatakse Tartus, Haridus- ja Teadusministeeriumi (Munga 18) suures saalis üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid. 

Riiklikud preemiad kolmel õppetasemel ja neljas teadusvaldkonnas annab üle Haridus- ja Teadusministeeriumi kõrghariduse ja teaduse asekantsler Indrek Reimand. Lisaks valdkondlikele preemiatele antakse välja kaks tasemete ja valdkondade ülest peapreemiat.

Sel aastal antakse lisaks riiklikele preemiatele üle rohkem eripreemiaid kui kunagi varem: Eesti Teaduste Akadeemia presidendi ja riigiõiguse sihtkapitali, Sotsiaalministeeriumi, Välisministeeriumi, Muinsuskaitseameti ja Uno Lauri merenduse sihtasutuse eripreemiad.

Konkursi preemiafond on tänavu 77 677,79 eurot.

Konkursi hindamiskomisjoni esinaine, Tallinna Tehnikaülikooli professor Riina Aav ütles, et esitatud tööde teemad katsid Eestis tehtavat teadusmaastikku ja lisaks sellele olid esindatud ka välisülikoolides õppivad Eesti päritolu üliõpilased. „ Koos ülikoolide lõpetajate koguarvu vähenemisega vähenes mõningal määral ka konkursile esitatud tööde arv ning võrreldes eelmise aastaga esitati vähem töid loodusteaduste ja tehnika ning bio- ja keskkonnateaduste valdkondades. Vaatamata sellele oli konkurents preemiatele siiski väga tihe ja komisjoni arutelud preemiate määramisel pingelised.  Olen olnud konkursikomisjonis mitmeid aastaid ja mul oli väga hea meel näha, et sellel aastal esitati mitmes valdkonnas silmapaistvaid teadustöö tulemusi, mis on nähtavad ja olulised maalimatasemel teadusmaastikul.“

Preemiate üleandmise eel tutvustavad silmapaistvamaid konkursitöid autorid ise. Tänavu esitati konkursile 482 tööd, enim töid esitati ühiskonnateaduste ja kultuuri valdkonnas.

Pidulik lõpuüritus algab kell 13, üliõpilaste ettekandeid konkursitöödest saab kuulata algusega kell 13.15 ning preemiate ja tänukirjade kätteandmine algab kell 14.50.

Konkursi eesmärk on väärtustada teadustööd üliõpilaste seas ja avaldada tunnustust neile, kes on saavutanud oma töös väljapaistvaid tulemusi.

Eesti Teadusagentuur korraldab konkurssi koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga tänavu juba 28. korda.

Lõpuürituse ajakava


Lisainfo:
Sirli Taniloo, Eesti Teadusagentuur, konkursi koordinaator, tel 526 0562, sirli.taniloo@etag.ee

Riina Aav, Tallinna Tehnikaülikool, konkursi hindamiskomisjoni esinaine, tel 5649 9768, riina.aav@taltech.ee