Kutsume osalema „Euroopa horisondi” valdkonna „Kultuur, loovus ja kaasav ühiskond” 2024. a taotlusvoore tutvustavale veebiseminarile

Eesti Teadusagentuur kutsub osalema „Euroopa horisondi” valdkonna „Kultuur, loovus ja kaasav ühiskond” 2024. a taotlusvoore tutvustavale veebiseminarile. Palume registreeruda hiljemalt 11. maiks alloleval vormil.

Veebinaril saab ülevaate 7. veebruaril 2024 sulguvate konkursside temaatikast ja taustast.

2021. aasta taotlusvoorus rahastuse pälvinud projekti RECHARGE ning selles osalemise kogemust tutvustab Sander Jürisson Eesti Meremuuseumist. Projekti eesmärk on muuseumide turupositsiooni toetamine, mitmekesistades rahastamist kestliku ja reprodutseeritava (osalus)ärimudeli abil. Sotsiaalses ühisloomes töötatakse välja uusi teenuseid, mis vastavad kohalikele vajadustele. Eesti Meremuuseum katsetab projektis (ettevõtlus)kogukonda kaasavat ärimudelit.

Eveli Kuuse (EIT C&C koordinaator TÜ VKA-s) räägib hiljuti loodud kultuuri- ja loomemajanduse innovatsioonikogukonnast (EIT Culture & Creativity) ning tutvustab selle poolt avatud taotlusvooru tähtajaga 31.05. Taotlusvoor koosneb viiest projektikonkursist, mis on suunatud eri sihtrühmi kaasavatele konsortsiumitele (sh kunsti, loomeettevõtluse, kultuuri ja disainiga tegelevad ülikoolid, klastrid, inkubaatorid, mikroettevõtjad ja VKE-d jt). Eelnevalt on võimalik osaleda sama taotlusvooru ingliskeelsel infopäeval 25.04.

Teemavaldkonna „Kultuur, loovus ja kaasav ühiskond” projektikonkursside kaudu tellib Euroopa Komisjon uuringuid ja uudseid lahendusi riigi, ühiskonna, majanduse, kultuuri ja loomemajanduse valdkonnas. Etteantud rõhuasetustega konkursiteemad jagunevad kolme plokki: Demokraatia ja valitsemine, Euroopa pärand ning kultuur ja loomemajandus, Ühiskonna ja majanduse transformatsioonid.

Enne üritust on soovitav tutvuda eelmise sarnase veebinariga detsembrist 2022. Teemavaldkonna kohta lähemalt vt ETAGi kodulehel.

REGISTREERUMINE VEEBISEMINARILE
Registreerumisel või üritusel osalemisel kogutud isikuandmeid kasutame ürituse sujuvaks korraldamiseks ja vajadusel info operatiivseks edastamiseks. Meiliaadressi kasutame registreerunud isikule meeldetuletuse saatmiseks ja hiljem edastame sellele üritusega seotud materjalid. Isikuandmete töötlemise infot vaata täpsemalt SIIT.

Kontakt Eesti Teadusagentuuris
Katrin Kello
katrin.kello@etag.ee