Selgusid tänavused teaduse populariseerimise projektikonkursi otsused

Sel aastal toetatakse 30 teaduse populariseerimise projekti kogumahus 232 798 eurot. Eesti Teadusagentuuri korraldatavale projektikonkursile esitati tänavu rekordilised 131 taotlust ja eelarve märgiti üle lausa seitsmekordselt.

„Taotlejate huvi teaduse populariseerimise projektikonkursi vastu on olnud ajas järjest kasvav ning sel aastal laekus erakordselt palju ägedaid projekte, mille abil teadust avalikkusele põnevas ja kaasavas vormis tutvustada,“ selgitas projektikonkursi komisjoni esimees Annely Allik. „Võrdselt tugevaid ja hästi läbimõeldud projekte oli tõesti väga palju, mis muutis ka komisjoni jaoks valikute tegemise ülimalt keeruliseks,“ lisas Allik. „Tänavu laekus väga palju taotlusi just raamatute kirjastamiseks ning meil on hea meel anda ka omalt poolt raamatuaastale väike panus, toetades projektikonkursi raames mitmete populaarteaduslike raamatute väljaandmist.“

Sel aastal said rahastuse näiteks populaarteaduslikud raamatud „Teadusampsud“, „Söödav Linn II: 15 aastat linnaaianduse arengut“ ning moodulraamat “Evolutsiooni lugu pildis”. Samuti toetatakse tehnoloogiaprojekti „Mobiilsed CNC ja mehhatroonika õpitoad”, Tartu Keskkonnahariduse Keskuse projekti “Märka puude taga metsa”, Maaelu Teadmuskeskuse audio-visuaalsete materjalide koostamise projekti „MullaAkadeemia – teadmised, mis kasvatavad tulevikku“ ning Eesti Ajaloomuuseumi digieksponaatide loomist näitusele „Sulle on pärandus. Näitus inimesest maastikul ja ajas”. Kõikide rahastavate projektide nimekirja leiab Eesti Teadusagentuuri kodulehelt.

Teaduse populariseerimise projektikonkursiga toetatakse teaduse, teadussaavutuste ja teadlaste töö populariseerimist ning huvi äratamist teadustegevuse ja teadlase elukutse vastu, sealhulgas tegevusi, millega äratada nooremate kooliõpilaste huvi teaduse ja tehnoloogia vastu. Oodatud on ka projektid, mis aitavad propageerida eesti keele kasutamist teaduskeelena ning tutvustada interdistsiplinaarseid uurimissuundi.

Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur ning rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

 

Lisainfo konkursi kohta:

Katrin Saart
Teaduskommunikatsiooni osakond
730 0378
katrin.saart@etag.ee