Teadlased ja eksperdid vastavad Facebookis koroonateemalistele küsimustele

Tänasest kuni 7. maini toimuval Facebooki üritusel “Sina küsid, teadlane vastab” saab  esitada küsimusi koroonaviiruse teemadel.

Üritus toimub algatuse “Kust sa tead?” tegevuste raames ning seda veab Eesti Teadusagentuur koos partneritega Eesti kõrgkoolidest ja teadusasutustest. . ETAGi teaduskommunikatsiooni osakonna juhataja Annely Allik rääkis, et suur osa koroona-alasest arutelust on koondunud sotsiaalmeediasse, seega võimaldab Facebooki üritus “Sina küsid, teadlane vastab” kiiremini ja lihtsamalt teaduspõhist infot saada.

Märtsis korraldas Tartu Ülikool Facebookis sarnase kampaania. Mare Vahtre sõnul näitas see, kui oluline on teadlaste otsesuhtlus inimestega ning et vajadus kiire ja usaldusväärse info järele kasvab pidevalt. “Algav üritus kaasab oluliselt suurema ekspertide ja teemade ringi. Küsida saab vaktsiinide ja immuunsuse kohta, aga ka näiteks seda, kuidas mõjutab koroonapandeemia meie vaimset tervist, lemmikloomi või kuidas mõjutab ventilatsioon viiruse levikut. Küsimustele vastavad Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli ning Eesti Maaülikooli teadlased, lisaks Statistikaameti ja Eesti Farmaatsia Seltsi eksperdid ning arstide ja arstitudengite ühing “Veebimeedik,”” tutvustas Vahtre.

Veebiüritusel “Sina küsid, teadlane vastab” saab küsimusi esitada 7. maini. Pärast ürituse lõppu saab teadlastele küsimusi esitada algatuse kodulehel oleva vormi kaudu: https://kustsatead.ee/vastus/. Kodulehele on kogutud ka seni vormi kaudu esitatud küsimused ja teadlaste vastused.

Algatuse “Kust sa tead?” eesmärk on leida teadlaste abiga usaldusväärset infot ja toetada mõtteviisi, et argumendid peaksid põhinema faktidel ning et teadus on parim viis maailma mõistmiseks.

 

Lisainfo:

Mare Vahtre
“Kust sa tead?” koordinaator
Eesti Teadusagentuur
Tel. 730 0335
Mare.Vahtre@etag.ee