Loading Üritused

« All Üritused

  • Üritus on toimunud.

Veebiüritus “Ideekorje kokkuvõte”

15. märts, 14:30 - 16:00

15. märtsil toimus veebiüritus, kus tutvustati ideekorje tulemusi, tunnustati osalejaid ning selgitati edasisi plaane.

Veebiürituse salvestus on järelvaadatav SIIN.

Ideekorje ülevaade

30. novembril 2023 kuulutas Eesti Teadusagentuur välja Eesti riigile strateegiliselt vajalike uurimisteemade kavandamiseks avaliku ideekorje, mis kestis kuni 31. jaanuarini 2024.

Ideekorje eesmärk oli koguda ideid selle kohta, millist teadus- ja arendustegevust oleks vaja toetada, et saavutada Eesti riigi pikaajalised strateegilised eesmärgid. Ideekorje toimus Viima veebiplatvormil, kuhu said oma mõtteid sisestada nii ministeeriumid, teadlaskond kui ka laiem avalikkus. Lisaks ettepanekute esitamisele oli võimalus kommenteerida teiste esitatud mõtteid ja teemaarendusi.

Kokku esitati ideekorjele 365 ideed. Platvormi kaudu märgiti ideedele 148 kommentaari ning anti 1402 meeldimist (like). Ideid esitas kokku 226 inimest.

Kõige enam esitati ideid kategoorias Eestis elavad arukad, tegusad ja tervist hoidvad INIMESED ning Eesti MAJANDUS on tugev, uuendusmeelne ja vastutustundlik, teadusvaldkondadest esitati kõige rohkem ideesid loodus- ja tehnikateadustes, TAIE fookusvaldkondadest oli kõige enam ära märgitud kohalike ressursside väärindamine.

Tutvu ideekorjele esitatud ideedega SIIN

Rohkem infot ideekorje kohta SIIN

 

Lisainfo: 

Liina Eek
Teaduspoliitika valdkonna juht
5300 1912 
liina.eek@etag.ee
Eesti Teadusagentuur  

Täpsem info

Kuupäev:
15. märts
Aeg:
14:30 - 16:00

Korraldaja

  • Eesti Teadusagentuur