Loading Üritused

« All Üritused

  • Üritus on toimunud.

Teaduse ja ettevõtluse koostöökonverents: kust tuleme ja kuhu edasi?

15. veebruar 2023, 10:00 - 18:00

NB! Registreerimine on lõppenud. Huvilised saavad jälgida konverentsi ülekannet ERR-i teadusportaalis Novaator

Toimumiskoht: Tallinn, Öpiku Konverentsikeskus aadressil Valukoja 8, II korrus (saal Kosmos).

Teaduse ja ettevõtluse ühine arengukava aastani 2035 asetab senisest oluliselt tugevama fookuse teaduse  mõju kasvatamisele ning ettevõtlusega koostöös teadustulemuste kasutamisele Eesti arenguvajaduste lahendamisel. Selle saavutamiseks on välja töötatud erinevaid toetusmeetmeid, mille eesmärk on ühelt poolt aidata kaasa Eesti majanduse teadmusmahukuse kasvule, teisalt aga tõsta teadusasutuste võimekust ettevõtlusele vajalike rakendusuuringute ja tootearendusprojektide läbiviimisel.

Konverentsi keskmes on teadmussiire, teadlaste ja ettevõtjate koostöö ning riigi roll sellise koostöö toetaja ja julgustajana. Ettekannete, arutelude ja kogemuslugude kaudu arutatakse, kuidas edukas koostöö ka tulevikus jätkuks ning millised on teaduse rakendamisega seotud väljakutsed ja võimalused. Samuti käsitletakse erinevate koostööd ergutavate toetusmeetmete toimimist ja mõju.

10.00–10.30 Saabumine ja tervituskohv
10.30–10.35 Sissejuhatus. Päevajuht ja vestlusringide arutelujuht Tea Danilov, Arenguseire Keskuse juhataja.
10.35–10.50 Konverentsi avamine. Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kristjan Järvan.

SENISE KOOSTÖÖ ÜLEVAADE JA TOIMIMINE

10.50–11.10 „Senised trendid ja riigi roll.“ Erkki Karo, Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi kaasprofessor, direktor
11.10–11.30 „NUTIKAS ja SekMo: kokkuvõte ja järeldused“. Tea Tassa, Riigi Tugiteenuste Keskuse teenusekoordinaator; Indrek Tulp, Eesti Teadusagentuuri TA sihttoetuste valdkonna juht
11.30-12.15 Vestlusring: “Kas saime, mis tahtsime?”
Osalejad: Katrin Pihor (Haridus- ja Teadusministeeriumi teadus- ja arendustegevuse poliitika osakonna juhataja), Sigrid Rajalo (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna arendus- ja innovatsioonivaldkonna juht), Ülle Jagomägi (Tartu Ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikekskuse ettevõtlussuhete juht), Kaja Kuivjõgi (Tallinna Tehnikaülikooli rektoraadi strateegiabüroo juht, ettevõtlusosakonna juhataja kt).

12.15–13.15 Lõuna

KOOSTÖÖKOGEMUSE ÜLEVAADE JA ANALÜÜS

13.15–13.35 „Koostööst ettevõtja pilgu läbi.“ Jürgo Preden, Thinnect tegevjuht
13.35–13.55 „Koostööst teadlase pilgu läbi“. Alvo Aabloo, Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi polümeersete materjalide tehnoloogia professor
14.00-14.45 Vestlusring: “Kuidas hinnata senist koostöökogemust? Edulood, kitsaskohad, kommunikatsioon”
Osalejad: Raul Rikk (Milrem Robotics’i teadus- ja arendusdirektor), Marju Himma-Kadakas (Tartu Ülikooli ajakirjandusuuringute teadur), Olesja Bondarenko (Nanordica Medical tegevjuht), Jane Kaljulaid (Jane Kaerajoogi juhataja).

14.45-15.15 Sirutuspaus

KUIDAS JA KUHU EDASI?

15.15-15.30 „Milliste trendidega tuleb edaspidi arvestada?“ Tea Danilov, Arenguseire Keskuse juhataja
15.30-16.30 Vestlusring: “Kuidas edasi? Uued väljakutsed ja lahendused”
Osalejad: Anu Noorma (Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees), Sille Kraam (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler), Renno Veinthal (Haridus- ja Teadusministeeriumi teadus- ja arendustegevuse ning kõrg- ja kutsehariduse poliitika asekantsler), Kaupo Reede (EASi ja KredExi ühendasutuse rakendusuuringute arendusjuht),  Aavo Sõrmus (Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse nõukogu esimees).

16.30–16.40 Konverentsi kokkuvõte
16.40–18.00 Pidulik vastuvõtt. Tallinn, Öpiku Konverentsikeskus aadressil Valukoja 8, ruum Supernoova.

 

NB! Registreerimine on lõppenud. Huvilised saavad jälgida konverentsi ülekannet ERR-i teadusportaalis Novaator

 

Lisainfo: 
Viktor Muuli
vanemkoordinaator (sektoritevaheline mobiilsus)
Viktor.Muuli@etag.ee
730 0325

Konverentsi korraldab Eesti Teadusagentuur koos Haridus- ja Teadusministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Riigi Tugiteenuste Keskuse ning EASi ja KredExi ühendasutusega.

Täpsem info

Kuupäev:
15. veebruar 2023
Aeg:
10:00 - 18:00
Kategooria:

Toimumiskoht

Tallinn, Öpiku Konverentsikeskus aadressil Valukoja 8, II korrus (saal Kosmos).
Valukoja 8
Tallinn,
+ Google Map
Koduleht:
View Toimumiskoht Website