Avanenud on tervishoiu ja hoolekande ümberkujundamise partnerluse (THCS) teine taotlusvoor

!Taotluste esitamise tähtaega on edasi lükatud. See on nüüd 21. mail (varasema 14. mai asemel) kell 14.00 CEST (15.00 Eesti aja järgi).

!Taotluse saavad esitada ainult konsortsiumid, kes esitasid 16. aprillil 2024 taotlemisavalduse (Intent to Apply).

Tervishoiu ja hoolekande ümberkujundamise partnerlus (Transforming Health and Care Systems, THCS) kuulutas välja teise taotlusvooru teemal „Innovate to Prevent: Personalized Prevention in Health and Care Services“.

Taotlusvooru peaeesmärgiks on parandada personaliseeritud ennetusstrateegiate rakendamist tervishoiu- ja hoolekandeteenustes, samuti muuta need isikukesksemateks ja inimeste vajadustega paremini kohandatuteks, toetudes olemasolevatele IT-lahendustele.

Taotlusvooru kitsamateks eesmärkideks on luua, rakendada ja täiustada organisatsioonimudeleid:

  1. mis toetavad olemasolevate IT- ja digitaaltehnoloogiate ning uudsete andmeallikate integreerimist ennetamaks ja tuvastamaks haigusi varasemas faasis tõhusamalt kui olemasolevad tervishoiu- ja hooldussüsteemid.
  2. mis toetavad IT- ja digipõhiste lahenduste integreerimist muude olemasolevate lahendustega nii tervishoiuasutuses kui kodus. Eesmärk on vähendada haiguse ägenemist, parandada tüsistuste ja edasiste kahjustuste ennetamiseks kasutatavate ravimeetodite tõhusust ning samal ajal vähendada tervishoiusüsteemide koormust ja parandada teenuste kättesaadavust.
  3. mis toetavad olemasolevate IT- ja digitaaltehnoloogiate integreerimist lahendustega, mis tagavad patsientidele personaalse ravi.

Konkurss on üheetapiline, kuid 16. aprillil 2024 kell 15:00 (14:00 CET) on taotlemisavalduse (Intent to Apply) esitamise tähtaeg. Taotlemisavalduse esitamine on kohustuslik, kui see on tähtajaks esitamata siis taotlust hindamisele ei saadeta.

Taotluste esitamise tähtaeg on 21. mail 2024 kell 15:00 (14:00 CET).

Projektis peab osalema vähemalt kolm partnerit kolmest erinevast riigist. Kõik partnerid peavad vastama oma riigi rahastava organisatsiooni kehtestatud nõuetele.

Eesti partnereid rahastab Eesti Teadusagentuur. Maksimaalne toetus Eesti partneri(te)le, kes osalevad projektis tavapartneri rollis, on 150 000 eurot projekti kohta – seda ka juhul, kui ühes projektis on mitu Eesti partnerit. Kui Eesti partner osaleb projektis koordinaatorina, võib ta küsida toetust kuni 300 000 eurot (seda juhul, kui ta on projektis ainus Eesti partner). Kui Eesti koordineeritavas taotluses osaleb mitu Eesti partnerit, peab 300 000 eurosse mahtuma mõlema Eesti partneri eelarve.

Eesti Teadusagentuuri eelarve tuleb Mobilitas vahenditest.

Konkursi kohta leiab rohkem infot siit: https://www.thcspartnership.eu/funding/pre-announcement-of-the-second-joint-transnational-call.kl

Taotlusvooru tutvustav vebinar toimub 12. märtsil kell 16:00-17:30 (15:00-16:30 CET). Registreeruda saab siin: https://www.zonmw.nl/en/form/thcs-webinar-march-12th

 

Kontakt Eesti Teadusagentuuris on  Margit Suuroja, tel: 731 7360, Margit.Suuroja@etag.ee