Personaalne uurimistoetus (PUT) on teadus- ja arendusasutuses töötava isiku või uurimisrühma kõrgetasemelise teadus- ja arendusprojekti rahastamiseks eraldatav toetus.
Teadlaskarjääri eri etappidele vastavalt on kolme tüüpi grante:
- järeldoktori grant on uurimistoetus Eestis doktorikraadi omandanud isikutele teadustöö kogemuse saamiseks välisriigi tugevate teadusasutuste ja uurimisrühmade juures eesmärgiga aidata kaasa iseseisva teadlaskarjääri alustamisele.
- stardigrant on uurimistoetus esmase teadusliku uurimistöö kogemuse omandanud teadlastele iseseisva karjääri alustamiseks Eesti teadus- ja arendusasutuses, oma uurimisrühma loomiseks ning järelkasvu (sh doktorantide) edendamiseks.
- rühmagrant on uurimistoetus teadlastele iseseisva teadlaskarjääri jätkamiseks Eesti teadus- ja arendusasutuses, teadustöö kõrge taseme tagamiseks, tugeva teadusrühma juhtimiseks ja järelkasvu (sh doktorantide) kaasamiseks.
Toetusmeede Ukraina teadlaste kaasamiseks käimasolevate grandiprojektide juurde on lõppenud.
Toetus Ukraina teadlaste kaasamiseks käimasolevate grandiprojektide juurde
Uurimistoetuste aruandlus
- Projekti rahastamise jätkamise aluseks on järgmise aasta eraldislepingu ettevalmistamine, mis toimub kalendriaasta lõpus ETIS-es. Eraldislepingu tingimused leiab SIIT.
- Nelja- ja viieaastaste projektide puhul tuleb projekti 3. aastal esitada eelneva perioodi kohta ETIS-es vahearuanne. Vahearuande esitamise tähtaeg on 28. veebruar kell 17.00 Eesti aja järgi.
- Projekti lõpparuanne esitatakse ETIS-e kaudu teadusagentuuri määratud tähtajaks (2025. aastal on lõpparuannete esitamise tähtaeg 15. september kell 17.00 Eesti aja järgi).
- NB! Teadusagentuuri juhatuse käskkirja alusel kohaldatakse enne 1. märtsi 2025. a määratud stardi- ja rühmagrantide aruandlusele, grandi eraldamise jätkamisele ja teadusandmete haldamisele 2025. a kehtestatud korda.
PSG ja PRG projektide vahearuande näidisvorm
Projektide lõpparuande näidisvorm
NB! Teadusagentuur teavitab projekti juhti, kui aruanne on ETIS-es täitmiseks avatud.
Uurimistoetusele viitamine
Grandile viitamine publikatsioonis on kohustuslik, kui see pole taotlejast sõltumatutel asjaoludel (nt ajakirja viitamispoliitika) piiratud. Vahe- ja lõpparuannetes võetakse hindamisel arvesse vaid PUT-le viidatud publikatsioone. Korrektne viide sisaldab grandi numbrit, mis koosneb granditüübi akronüümist ja numbrikombinatsioonist (ilma tühikuta, nt PUTJD123, PRG456).
Korrektne viide grandile inglise keeles:
This work was supported by the Estonian Research Council grant (PXX number).
Korrektne viide grandile eesti keeles:
Uurimistööd on finantseerinud Eesti Teadusagentuur (PXX number).
Vaata ka: Soovitused uurimisprojekti tegevuste ja tulemuste tutvustamiseks avalikkusele
Kontaktid
Stardi- ja rühmagrandid
Eveli Laats
riiklike uurimistoetuste valdkonna juht (teadus- ja arendustegevuse rahastamise osakond)
Tel 51 911 737
eveli.laats@etag.ee
Järeldoktorigrant
Margus Harak
vanemkonsultant (Mobilitas 3.0 programm, tagasipöörduva teadlase ja väljamineva järeldoktori toetused)
Tel 731 7343
margus.harak@etag.ee