15.–17. augustini toimub Tartus, Dorpati konverentsikeskuses rahvusvaheline teaduskonverents, mille keskmes on teadusmeetriliste uuringute kvalitatiivsed ja kvantitatiivsed aspektid. Konverentsi korraldavad Eesti Teadusagentuur ning COLLNET võrgustik, toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi programm „Teaduse rahvusvahelistumine“ ning Tartu linn.
Tegemist on rahvusvaheliste konverentside sarja International Conference on Webometrics, Informetrics kolmeteistkümnenda üritusega. Kuna kiiresti arenevate Aasia riikide teaduspoliitikate kujundamisel mängivad teadusmeetrilised uuringud suurt rolli, on juhtrolli konverentside korraldamisel seni haaranud India, Hiina, Lõuna- Korea, nende kõrval ka Saksamaa ja Prantsusmaa. Selleteemaline rahvusvaheline konverents toimub Eestis esimest korda.
Konverentsil käsitletakse teaduskoostöö alaseid uuringuid ja nende uuringute visualiseerimise tehnikaid ning teaduse ja tehnoloogia teemalise koostöö kvantitatiivsed ja kvalitatiivsed aspekte, teadus- ja arendustegevuse alaseid kvantitatiivseid arenguid ning T&A hindamise indikaatoreid.
„Esmapilgul ehk keeruline teadusvaldkond on tegelikult väga praktiline ning püüab selgitada näiteks seda, kuidas mõõta koostööd teaduses erinevate riikide vahel või kuidas ilmneb teaduslik kommunikatsioon internetis või sotsiaalmeedias,“ sõnas konverentsi peakorraldaja Ülle Must.
Konverentsil osalevad valdkonna parimad teadlased Euroopast, Aasiast ning Lõuna- ja Põhja-Ameerikast.
Lisainfo:
Eesti Teadusagentuuri koduleheküljel