Teaduskommunikatsiooni konverents „Tehisaru – kas tubli või ettearvamatu kratt?“ toimub 14. novembril Tallinnas

Tehisaru hüved, pahed ja võimalused teaduse ning info vallas saavad üksipulgi osadeks võetud napilt enam kui kahe nädala pärast, 14. novembril Tallinnas Swissotellis.

Järjekorras 16. Eesti Teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni konverents „Tehisaru – kas tubli või ettearvamatu kratt?“ annab põhjaladuva panuse intelligentsete arvutisüsteemide arutelu buumi. Inimeste ja teaduskommunikaatorite jaoks on oluline osata pidevalt muutuvas infoväljas ise arukalt orienteeruda ning otsuseid teha.

Ettekannete ja arutelude esinejate nimistu toob kokku kümme silmapaistvat eksperti. Selle aasta peaesineja on Trento Ülikooli teaduskommunikatsiooni professor Massimiano Bucchi. Veel astuvad üles Euroopa Komisjoni peateadusnõunik Maarja Kruusmaa, Tartu Ülikooli sotsiaalteadlane ning õppejõud Marju Lauristin, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi riigi andmete valdkonna juht Ott Velsberg ja paljud teised. Konverentsi päevajuht ning moderaator on Anu Välba.

Traditsiooni kohaselt antakse konverentsil üle Eesti teaduse populariseerimise auhinnad ja Eesti Teadusajakirjanike Seltsi teadusajakirjanduse sõbra auhind Ökul. Esimest korda antakse üle ka Tartu observatooriumi ja ESERO Eesti tunnustus Linnutee Täht.

Sel aastal tutvustab ETAG ka peagi algavat ideekorjet Eesti riigile vajalike uurimisideede leidmiseks.

Konverentsile saab registreerida kuni 5. novembrini. Tutvu ürituse kava ja täispika esinejate nimekirjaga ning registreeri end konverentsi kodulehel.