Teaduskommunikatsioon liigutab! ETAG kutsub konverentsile kaasa mõtlema

11. novembril 2022 toimub Tartus VSpa konverentsikeskuses 15. teaduskommunikatsiooni konverents “Teaduskommunikatsioon liigutab…”.

Seekord arutatakse, kuidas teaduskommunikatsioon saab olla abiks paremal poliitikakujundamisel ning aidata kaasa teaduse viimisel ettevõtlusesse ja ühiskonda. Miks teadlane on meie aja kangelane? Kas teaduskommunikatsioon on kohustus või võimalus? Kuidas teadmispõhisust üldse otsustusprotsessidesse sisse viia?

Konverentsi peaesineja on Gian-Andri Casutt (Euroopa hariduskommunikatsiooni võrgustiku EUPRIO president, Swiss Federal Institutes of Technology), lisaks astuvad üles haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning majandus- ja kommunikatsiooniminister Riina Sikkut ning mitmed teised teaduse ja ettevõtluse asjatundjad.

Teaduskommunikatsiooni konverentsil antakse ka traditsiooniliselt välja Eesti teaduse populariseerimise preemiad ning Eesti Teadusajakirjanike Seltsi teadusajakirjanduse sõbra auhind „Ökul”.

Osalemine on tasuta, ent palume registreerida hiljemalt 3. novembriks. Konverentsi kava ja registreerimisvormi leiab siit.