10.-11. septembrini toimub Tallinnas Eesti teadlaskonnale, ettevõtjatele ja avalikule sektorile mõeldud rahvusvaheline konverents “Rakendusliku teadustööga seotud intellektuaalomandi aspektid Eestis ja Euroopas”.
Konverentsi korraldab Eesti Teadusagentuur koostöös Patendiameti ja Tartu Ülikooliga. Konverents toob kokku nii kodumaal kui ka rahvusvaheliselt tuntud intellektuaalse omandi asjatundjad ning selle rakendamisega kokku puutunud ettevõtjad.
Konverentsi avab õiguskantsler Ülle Madise. Esimese päeva ettekannetes ja diskussioonides arutletakse teoreetilisematel teemadel nagu intellektuaalomandi (IO) seadusandluse mõju teadus- ja arendustegevusele ning IO seadusandluse tulevik Eestis; millised on võimalused ning strateegiad IO (sh ärisaladuse) kasutamiseks ja kaitseks Eestis. Välisesinejad tutvustavad riikliku intellektuaalomandi strateegia arendamise võimalusi, räägitakse ühtsest Euroopa patendist ja teaduskoostöö lepingutest.
Teisel päeval on fookuses parimad praktikad. Iain Jawad rahvusvahelisest konsultatsioonifirmast Frost & Sullivan kõneleb ülemaailmsetest tehnoloogia ja innovatsiooni trendidest, laiemalt avatakse ka tehnosiirde arendamisse puutuvat. „Oleme teinud koostööd teadusasutustega, aitamaks neil mõista, kuidas tõsta oma ettevõtte arendamise ja turustamise tõhusust, kuna just selles osas mõistetakse järjest enam, et lõppkasutaja vajadusteni jõudmine nõuab efektiivsemat rakendusuuringute kasutamist. Samuti on huvitav, kuidas megatrendid mõjutavad organisatsioonide struktuure ning tööd sh nii valitsusasutuste kui ettevõtete tasandil,” rääkis Iain Jawad oma eelseisvat ettekannet kommenteerides.
Oma kogemusi koostööst ülikoolidega jagavad rahvusvahelisest börsifirmast Outotec dr Asmo Vartiainen ning edukalt välisturgudele eksportiva start-up-i Lumi Cosmetics brändijuht Märt Miljan. Lisaks on kavas mitmeid sisukaid ettekandeid teadustöö tulemuste tõhusamast kasutamisest ning arutelu, kuidas koostöös ülikoolidega ettevõtte väärtust kasvatada.
Konverents toimub Tallink Spa & Conference Hotellis ja on eesti keeles, sünkroontõlkega inglise keelde.
Rohkem infot: Reet Adamsoo, Tartu Ülikooli intellektuaalse omandi valdkonna jurist,
tel 737 6202, e-post: reet.adamsoo@ut.ee
Korralduslikud küsimused: Kadri Raudvere, analüütik, tel 730 0377, e-post: kadri.raudvere@etag.ee