Sündmused

Regulaarsed ja traditsioonilised sündmused, milles osalemisse või mille korraldamisse oleme kaasatud igal aastal:

  • IGLO Open – igakuiselt korraldatav seminar, kus käsitletakse parasjagu aktuaalseid teemasid
  • Nordic Breakfast – IGLO võrgustiku põhjamaade kontaktbüroode töötajate kohtumine, mis toimub paaril korral aastas
  • Teadusnõunike visiit Brüsselisse – iga aasta alguses toimuv mitmepäevane visiit, mille käigus tutvustatakse uutele teadusnõunikele ja ETAGi töötajatele Brüsseli esinduse tegevusi ja TA tegevuste rahastamist Euroopa Liidus

2022. aasta sündmused:

  • 6. detsembril toimus Euroopa horisondi „Ookeani ja vete“ missiooniga seotud teine veebiseminar “Restore our waters – Baltic Sea Region perspective”. Salvestus on leitav SIIN ja ettekanded ning päevakava SIIN. Veebiseminari korraldas Eesti Teadusagentuur koos Poola, Leedu ja Läti kolleegidega.
  • 17. novembril toimus Euroopa horisondi „Ookeani ja vete“ missiooniga seotud esimene veebiseminar, mida Eesti Teadusagentuur korraldas koos Poola, Leedu ja Läti kolleegidega. ELi missioonid on “Euroopa horisondis” täiesti uus vahend konkreetsete lahenduste leidmiseks meie suurimatele väljakutsetele. Missioonid toetavad Euroopa muutumist rohelisemaks, tervemaks, kaasavamaks ja vastupidavamaks kontinendiks. Nende eesmärk on tuua kokku teadlased, innovaatorid, ettevõtjad, poliitikakujundajad, kodanikud jt ning pakkuda vajalikke meetmeid ja rahastust tegeliku ja kestva mõju loomiseks. Seminaril räägiti, kuidas ja millega Läänemere ümbruse riigid saavad ELi missiooni panustada. Seminari päevakava saab vaadata SIIN. Seminar on järelvaadatav SIIN.
  • Eesti Teadusagentuuri Brüsseli esindus koostöös Läti ja Leedu esindustega, Poola kolleegidega (NCBR) ning riiklike konsultantidega (NCP-d) korraldasid 29. juunil 2022 veebiseminari “A soil deal for Europe – mission possible in the Baltic Sea Region”. Tegemist on veebiseminaride sarjaga. Teine seminar keskendub kodanike ja ettevõtete kaasamisele ELi mulla missiooni (Euroopa mullakokkulepe). Veebiseminari saab järelevaadata SIIN. Loe rohkem ELi mullamissioonist (ja teistest ELi missioonidest) SIIN.
  • Eesti Teadusagentuuri Brüsseli esindus koostöös Läti ja Leedu esindustega, Poola kolleegidega (NCBR) ning riiklike konsultantidega (NCP-d) korraldasid 15. juunil 2022 veebiseminari “A soil deal for Europe – mission possible in the Baltic Sea Region”. Tegemist on veebiseminaride sarjaga. Esimene seminar keskendub ELi mulla missiooni (Euroopa mullakokkulepe) hetkeseisule ja riiklikele algatustele. Veebisemianri saab järelevaadata SIIN.
  • Eesti Teadusagentuur korraldas 21. veebruaril 2022 veebiseminari ELi missioonid “Euroopa horisondis”. Infopäeva salevestust saab vaadata ja ettekandeid alla laadida SIIN.
  • Leedu Teadusagentuur ja selle Brüsseli esindus koostöös Eesti (ETAGi Brüsseli esindus) ja Läti kolleegidega korraldasid 15. veebruaril 2022 ookeani missiooni teemalise veebiseminari „Restore our Ocean and Waters by 2030“. Salvestuse leiab SIIN